Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól tanulom az Angol nyelvet?

Jól tanulom az Angol nyelvet?

Figyelt kérdés

38éves vagyok, és férfi, aki sohasem szeretett tanulni. Összeszedtem magamat, és már három hónapja tanulom az angol nyelvet, a következő képpen.

Napi, 30-40 percet olvasom a nyelvkönyvet, és amikor csak engedi az időm, akkor memorizálom a szavakat.

Aztán, napi 1-2 órát hallgatom a hozzá tartózó angol nyelv anyagot, utazás, jövés, menés közben.

Néha elkeseredek, hogy van mondjuk öt új szó, és én memorizálom azokat, és mégis van, hogy három nap is kell mire úgy ahogyan megjegyzem.

Rossz lenne a memóriám? Ellustult az évek alatt?

Az angol szövegértés, olvasás, láthatóan fejlődik, de a magyarról angolra, az nem megy.

Anyagilag most nem tudok, nyelviskolába, magántanárhoz járni.

Számomra nagy siker lenne, ha tudnék végre levelezni angol barátokkal, és beszélni is, ha úgy adódik.

A siker, végre vissza adhatná az ezer éve elvesztett tanulási kedvemet, ha eljutnék egy év alatt egy jó erős alapfokra, és az álom a középfok.

Nos? Jól tanulom? Mit gondoltok?


2009. aug. 12. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is megszenvedek a szótanulással.

De ez természetes szerintem, hogy sokára rögzül.

Úgy könnyebb egyébként, ha többször elolvasod a szöveget, amiben az ismeretlen szavak vannak.

Akkor a szövegkörnyezet miatt sokkal könnyebben megjegyzed, mintha csak úgy a füzetből ismételgeted, és a fejedben nincs semmi asszociáció hozzá. Ez tapasztalat.

Egyébként szerintem jó a módszered.

2009. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtanulásra mindig fiatalkorban fogékonyabbak az emberek, így utólag tényleg nem könnyű. Én 19 éves vagyok és bár nem tartom magam egy angol zseninek, de azért el kommunikálgatok, illetve külföldi fórumokba is járok. Persze előfordul, hogy némely szót, kifejezést, még nekem is szótárból kell kinéznem, de annyi baj legyen. Igazából csak a saját koromból tudok kiindulni és mondani azt, hogy nekem pl a szavak megtanulása mindig könnyen ment, a szódolgozatok voltak a kedvenceim. 38 évesen már lehet, hogy nehezen menne nekem is, szerintem ez teljesen normális, emiatt ne aggódj. A nyelviskolákkal csak óvatosan, anno én is voltam egy 1 éves kurzuson és azt kell, hogy mondjam.. pénzkidobás volt. Drágák az ilyen tanfolyamok, jól érdeklődj utána, hogy szeretnél esetleg a későbbiekben menni. Nyelvtanárhoz is jártam, az is nagyon drága volt.. és sajnos azt is pénzkidobásnak tartottam (igaz 1 év után ott is hagytam az illetőt..), mert nem felelt meg számomra a tanítási módszere. Szóval ezekre nagyon figyelj oda. Az tanácsolnám neked, hogy nézz sok sorozatot, filmet.. magyar felirattal. Rengeteg kifejezést és szót tudsz megtanulni ezekből. Én úgy érzem, hogy a jelenlegi angol tudásomat (ami mint írtam, nem olyan profi még közel sem..) leginkább ezeknek a filmeknek köszönhetem. Az iskolákban leginkább a nyelvtanra épültek a tanórák, majd szépen lassan döbbentünk rá, hogy bizony beszélni még mindig nem tudunk. Te is inkább magára a beszédre építs, ne pedig a nyelvtanra, azt később úgy is korrigálni tudod. A legfontosabb viszont az, hogy sok szót tudj, ez mindennek az alapja. Vannak olyan könyvek amikben csak a legfontosabb angol szavak vannak, több oldalon keresztül. Ezeket ajánlom neked. A magnós hallgatás is nagyon jó, próbáld visszamondani a mondatokat amiket épp hallasz, illetve próbáld őket megérteni, esetleg leírni, hogy mik is hallatszottak el a magnón, majd később megnézni, hogy mit is mondott valójában a magnón beszélő, a hibát pedig korrigálni. Esetleg próbálj külföldi fórumokra felmenni, figyelni a többiek írását. Látom megvan benned a szorgalom, én úgy gondolom, hogy a tanulási módszereiddel nincsen baj, esetleg kiegészítheted azokkal amiket fentebb tanácsoltam neked. Sok sikert. :)
2009. aug. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt regisztrálás után szavakat lehet tulajdonképpen magolni, de szórakoztató, többféle gyakorlótípus van, egész addig, amíg hiba nélkül nem tudod az általad két nyelven beírt szavakat.

Chatelésre: http://www. sharedtalk.com

38 éves korban nyilván nehezebb minden tanulás, mint hússzal korábban, de bele lehet jönni. Nem kell azonnali eredmény. Olvass sokat, vannak könnyített olvasmányok is, nem is kell mindent kiszótározni, a szavak előbb-utóbb rögzülnek, a mennyiség átcsap minőségbe. [link] Itt sokminden van.

2009. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátoritást!

Bizom benne, hogy meg lesz az eredménye.

2009. aug. 13. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy olyan nyelvtanulási módszer ami segít abban, hogy a magyarról angolra fordítás is nagyon jól menjen, ha írsz egy e-mailt, akkor elmondom akár bővebben.

2009. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Olvastam a korábbi beírásokat, és többen is javasolják a magán, ill a kiscsoportos nyelvórákat.


Azért érdekes, hogy a nyelviskoláknál micsoda „sikerek” vannak. Egy hónap alatt angolul, két hét alatt angolul…stb:-)

2009. aug. 14. 15:50
 7/7 anonim válasza:
Én 14 éves koromtól tanultam angolt magántanárnál, addig pedig általános iskolában franciát(ki nem álhattam azt a nyelvet...), és mire 17 éves lettem már megis csináltam a középfokú nyelvvizsgát angolból. A te esetedben biztos nehéz lehet így, de hát vannak néha csodák:D A szó tanulásról meg csak annyit, hogy ha megveszed azt a könyvet hogy kérdések és válaszok angol nyelvből című könyvet akkor ott témánként tudod tanulni a szavakat és így nagyon feltudod "tuningolni" a szókincsed.
2010. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!