Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Átmehetek középfokú német...

Átmehetek középfokú német nyelvvizsgán, ha nem tudom a névelőket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a névelő alapján ragozzuk az ein-t, meg a melléknevek ragozásánál is fontos stb. de én egyszerűen nem tudom megtanulni a névelőket. Ezelőtt angolt tanultam és ugye oda nem kell külön megtanulni őket.
2012. nov. 4. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin profi németes elharapós szóvégekkel át tudsz csúszni, de írásbelin nem. Ha van egy szókapcsolat, és rossz a névelő, akkor az már kapásból akár -2 pont is lehet. (névelő/eine+melléknév)
2012. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát akkor nem tudom mit csináljak... egyszerűen hiába tanulom meg nem marad meg belőle semmi sem. Legalább lenne benne valami kis logika, hogy mi szer der, die vagy das
2012. nov. 4. 12:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval. A névelőkkel meg kell szenvedni, de ha sokat gyakorlod, menni fog. Gyakorlat teszi a mestert. Ismételgess és a végén már nem is kell gondolkoznod mi a névelője, jön magától. Sokaknak segít ha beszínezik piros, kék, sárgára. (die-piros, der-kék, das-sárga, talán kicsit dedós módszernek tűnik, de tényleg segíthet). Azon kívül nézz utána a végződés és jelentés szerinti névelőadásnak. Az is elég sok, és vannak kivételek, de könnyebb szerintem úgy, mint minden egyes szót megtanulni. De ha akarod leírom én neked.
2012. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 webnyelv ***** válasza:
100%

Bizonyos hibaarány belefér, de túl sok nem.


Talán segíthetnek valamit a következő linkek:

[link]


[link]

[link]

2012. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 webnyelv ***** válasza:
100%

Napok, hónapok, évszakok, égtájak, csapadékok hímneműek. Első körben ezt érdemes megjegyezni.


der Montag, der Januar, der November, der Sommer, der Winter, der Norden, der Regen, der Schnee


Második körben:

-heit, -keit, -schaft, -ung, -ei végűek mind nőneműek, valamint idegen eredetű szavaknál az -ion, -tät, -ur, -ik végűek. die Information, die Universität, die Figur, die Literatur, die Musik, die Mathematik


Olaszt, spanyolt nem tanultál véletlenül, akár csak egy nagyon keveset?

2012. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
olaszt tanulok
2012. nov. 4. 16:31
 7/10 webnyelv ***** válasza:

Olasz, az király!


Az persze nem igaz, hogy mindig ugyanaz a nemük a főneveknek az olaszban és a németben, de van néhány főnév, ami megegyezik. Az -ur, -ik, -ion, -tät végűek azért nőneműek, mert latin eredetűek, a latinban és az olaszban is nőneműek, így kerültek be a németbe, megőrizték eredeti nemüket:


la letteratura - die Literatur

la figura - die Figur

la musica - die Musik

la grammatica - die Grammatik

l'epica - die Epik

la costellazione - die Konstellation

l'università - die Universität


Ez biztosan segít! Meg az is, hogy a hónapok, napok, égtájak az olaszban is hímneműek, mint a németben. (Az évszakok az olaszban nem mind hímneműek, mint a németben, a szeleket meg nem tudom.)

Más főnevek is akadnak, találomra. Amiknek a neme megegyezik a két nyelvben, azokat érdemes így megjegyezni:


il film - der Film

lo sport - der Sport

il parco - der Park

il caffè - der Kaffee

il té - der Tee

il giardino - der Garten

il nome - der Name

l'oceano - der Ozean

la persona - die Person

la banca - die Bank (bank)


Persze olyan főnevek is vannak, amiknek a neme pont eltér a két nyelvben, de azokat most hanyagoljuk inkább.


Sok -ma végű, görög eredetű főnév van a magyarban is. Ezek a görögben eredetileg semleges neműek voltak és átkerültek a németbe is, megőrizve az eredeti görög semleges nemet. A görög semleges nem miatt ezek az olaszban kivételek. il dramma - das Drama, il problema - das Problem, il tema - das Thema, il diploma - das Diplom, il telegramma - das Telegramm.


De aki spanyol mellett tanul németet, annak is segíthet ugyanez.

2012. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a sok segítséget :)
2012. nov. 5. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Na mentél nyelvvizsgára?
2015. márc. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk az írásbelin ciki, ha nem mennek a névelők

(Meg nem megy a ragozás) Gyakorold -

2015. márc. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!