Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb egy német...

Mennyivel nehezebb egy német nyelvvizsga, mint egy érettségi?

Figyelt kérdés
Az idei májusihoz képest mennyivel nehezebb egy B2-es nyelvvizsga
2012. nov. 1. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal.
2012. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ECL, origo szinte teljesen ugyan olyan. Ellenben pl. egy DSD sokkal-sokkal nehezebb..
2012. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idén májusban érettségiztem középszinten németből és októberben tettem le a B2 német nyelvvizsgát (ECL-t).


Szerintem az érettségi sokkal könnyebb volt. 96%-os lett összesen. A nyelvvizsga viszont szóbeliben 60%, írásbeliben pedig 91%.

A szóbeli érettséginél (középszinten) az is segít, hogy a tanáraid a vizsgáztatók, szóval elnézőbbek ott (általában). Meg szinte 100%-osan tudod, hogy mit kell megtanulnod oda. Megtanulod a tételeket, aztán nem lesz gond. Írásbeli meg szerintem adja magát, ha tudod a nyelvtant, van egy elégséges szókincsed és tudsz fogalmazni/értelmezni egy kis szinten.

Nyelvvizsgánál nem ismered a vizsgáztatót és a témák is nehezebbek, kidolgozottabbak. Oda azért szükség van egy valamilyen általános műveltségre. A vizsgapartneremmel mi pl. a klíma témát kaptunk, hogy vitázzunk róla. Beszéltünk róla, de nem igazán született meg belőle vita, így ezért le is pontoztak. Ilyeneket is kérdezett a vizsgáztató, hogy milyen az ellátás a déli és északi országokban és hogy miképpen befolyásolja ezt a klíma. Szóval igen... tájékozottnak kell lenni. Bár ez szerintem egy extrém példa volt. Ezen kívül még a nyelvtani hibákért meg apró dolgokért sokkal kevésbé elnézőbbek ott. Ami az írásbeli részét illeti, szerintem kb. egy szinten van az érettségivel. Nem nehéz.


Lényeg a lényeg, nem tudsz mindenre felkészülni, szerencsén is múlik a dolog (nyelvvizsgán).


A májusi írásbeli érettségihez képest a nyelvvizsga talán a szövegértés résznél egy kicsit (de tényleg kicsit) nehezebb volt. Az íráskészség viszont egyszintű (kivéve, hogy nyelvvizsgán 200 szót kell írni egy levélhez).


De ahogy az előttem lévő is mondta: Minden nyelvvizsga más, van nehezebb és van könnyebb. Utána kell nézni. :)

2012. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!