Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok, az angolt középfokon beszélem, nyáron megyek spanyolból közepezni, valamint elkezdtem oroszul tanulni. Mi a véleményetek, milyen nyelvet lenne még érdemes tanulnom?

2012. okt. 27. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha az ember jól beszél angolul, akkor utána vagy a későbbi karrierje szabja meg úgymond, hogy milyen nyelvet tanuljon, vagy pedig válasszon hobbiból. Én elsőnek azt mondom, hogy egyelőre ne vágj bele másik nyelvbe, legalább az egyiket hozd fel felsőfokra, mert az az igazi tudás. Ha ez megvan akkor pedig döntsd el, hogy számodra mit célszerű. Pl ha üzleti életben gondolkodsz, akkor érdemes németet, franciát tanulni. Meg az unión belül ezek amúgy is fontos hasznos nyelvek, mint az angol. Az orosszal egyébként egyáltalán nem lőttél mellé, de még mindig csak azt tudom mondani, hogy a felsőfok az igazi tudás, mondjuk egy angol-orosz felsőfokkal nagyon jól járhatsz.


Btw: én mikor leraktam az angol felsőfokom akkor olaszul kezdtem tanulni, hobbiból. Gyógyszerésznek tanulok, így igazából nekem nincs nagyon érdekeltségem abban, hogy az üzleti világ nyelveit beszéljem. Németből középfokom van, abból egy 2-3 év múlva szeretnék felsőt, az olasz után. De az olasz az tényleg 100 %-ban csak hobbi. És nagyon szeretem, jól esik olyat tanulni, amit én választottam magam miatt és nem a karrierem végett.

2012. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rémuralom ***** válasza:
Milyen célod van vele? Ha csak úgy hobbiból tanulnád, akkor teljesen mindegy, amelyiket gondolod. Ha ki akarsz menni valahová külföldre, akkor értelemszerűen az ottani nyelvet.
2012. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Német, esetleg francia.
2012. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sztem német,francia vagy olasz.

AMúgy ha szabad kérdezni:melyiket hol tanulod?


De az is jó lenne ha először az angolt hoznád fel felsőre


btw:én 15 vagyok,angolt 9 éve tanulok,suliba meg különórán meg itthon is,van közepem,és felsőre készülök.franciát suliba kezdőként plusz itthon,meg nyáron már elkezdtem.oroszt tanulok itthon,egyedül meg anyával.De anya magyar anyanyelvű,apa meg orosz :D

Szóvals szerintem angolt hozd fel felsőre.

Aztán olaszt vagy franciát vagy németet.Spanyol után könnyű lenne a francia,olasz(esetleg portugál)

2012. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag minden nyelvet, amit még nem tudsz. Mondjuk az udmurt vagy a xhosza nyelvekkel a világban nem sokra mész, ezért inkább az angol, német, francia, spanyol és az orosz ajánlott.
2012. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Amúgy angolt azt a suliba kezdtem 5 éve. Spanyolt csak hobbiszinten tanulom magántanárnál. Az oroszt pedig a gimnáziumba választottam az angol mellé. A másik választási lehetőség a német lett volna, de nekem nem tetszik a német nyelv.
2012. okt. 27. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Németet tanulnék a helyedben még vagy esetleg hollandot. Bár ha nincs affinitásod egy adott nyelv iránt, akkor a büdös életben nem fogod normálisan megtanulni. Én meg azt vallom, hogy egy nyelvet csak jól, pontosan érdemes tudni és alkalmazni vagy sehogy. Utóbbi esetben csak idő/pénzpazarlás, ha az ember nekigyürkőzik.


Üdv: egy nyelvszakos tanárjelölt:)

2012. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Albánul tanulj!
2012. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Németet lenne érdemes tanulnod. Itt Európában az angol és a német a legfontosabb nyelv. Németország, Ausztria, Svájc, Lichtenstein, Luxemburg, mind német nyelvű ország. Nagyon sokan beszélnek németül, hasznos lenne, ha már meg akarsz tanulni valamilyen nyelven. Viszont ha nem tetszik, nem érdekel, nem érdemes belekezdeni. Soha az életben nem tanulnád meg, nem egyszerű egy nyelv.
2012. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.:)
2012. okt. 29. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!