Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e neki állni kínai...

Érdemes-e neki állni kínai nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Az érdeklődésem egyre jobban fordul kelet felé. Jelenleg orosz szakos egyetemi hallgató vagyok és azon gondolkozom, vajon érdemes lenne-e neki állni kínai nyelvet tanulni. Mit gondoltok? (Angolul és németül már beszélek)
2012. okt. 21. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Miért ne lenne érdemes? Ez olyan hülye kérdés, ha téged az érdekel, akkor tanuld!
2012. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Itthon is egyre több kínai él, de a gazdasági szerepük is egyre jelentősebb. Ha még érdekel is, akkor hajrá.
2012. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen. Olvastam,hogy jövőben a legfontosabb nyelv a kínai és az arab lesz;gazdasági helyzetük,keresekedelem miatt.
2012. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy évig tanultam kínaiul és egyetemen is kínai szakra szeretnék menni.

Az egy éves kínai tanulásom időszakából azt szűrtem le, hogy a kínai egy nagyon időigényes nyelv. Nem nehéz, de nagyon időigényes. Rengeteget kell gyakorolni és magolni az írásjegyeket. És pont ezért, szerintem, kb. lehetetlen munka vagy tanulás mellett rendesen megtanulni a nyelvet. Nem olyan mint az angol vagy a német, amiből megfelelő erőfeszítéssel képes az emberek többsége pár év alatt letenni egy nyelvvizsgát. A kínai sokkal több időt igényel. Szóval szerintem csak akkor érdemes megtanulni ezt a nyelvet, ha egész nap ezzel foglalkozol (kínai szak) és megpróbálsz egy ösztöndíjat szerezni. Más különben nem ajánlom senkinek.

2012. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nickoop válasza:
38%

Nem érdemes. Én megtanultam, Pekingben élek sok éve, de nem hsználom egyáltalán. Miközben az orosz és japán nyelveket naponta.

Azonkívül egy kínai élőlennyel soha nem fogsz tudni értelmes kommunikációt folytatni, semmilyen nyelven.

2012. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pekingben miért kell oroszul és japánul beszélni?
2018. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!