Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz az angol emelt szintű...

Nehéz az angol emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Szeretnék angolból emelt szintű érettségit rakni, középfokúm nyelvvizsgám meg van. Azt hallottam hogy olyan nehézségű körülbelűl mint a nyelvvizsga (közép). ECL írásbelim és Origo szóbelim van.
2012. okt. 18. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, kinek. Aki jól tud, annak nem, aki nem, annak nehéz. A középfokúnál kicsivel nehezebb, főleg a szóbeli.
2012. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshine<3 válasza:
100%

Én pont ma voltam emelt szintű érettségizni. Felső fokú nyelvvizsgám van (Euroexam) és 94%-os középszintem.

4 része van ugye. Az első, a reading könyű szerintem, csak olvass hozzá brit újságok honlapjait. Pl Guardian, Times. Rendszerint ezekből szedik ki a szövegeket. Meg szöveget értelmezni azt nagyon kell tudni. Sokszor becsapósak.

A második rész ugye a nyelvhelyesség. Az szerintem kifejezetten nehéz, és az idő sem túl sok rá (50 perc). Ahhoz szerintem elengedhetetlen, hogy igék vonzatait, nyelvtani szabályokat, feltételes módot, that-wich-what használatát, és hasonló finomságokat 120%-osan tudj.

A 3. rész a listening. Maguk a szövegek nem nehezek, leírva szerintem kifejezetten gagyik lennének. Viszont néha úgy beszélnek a felvételen, mintha nem is angol lenne. Meg sokszor mondták ismerőseim, hogy rossz minőségű a felvétel. Nálunk szerencsére ezzel nem volt probléma, csak épp a magnó ment tönkre. Javaslat: nem lehet eleget gyakorolni!!! Hallgasd vissza előző évek hanganyagait, illetve az esl.lab.com szerintem egy klassz kis honlap, nem túl megeröltető hanganyagokkal. Gyakorlásnak jó.

A 4. rész, az íráskészség...hát, szerintem nem nehéz. Ha az ilyen kis formaságokat, mint bevezetés, elköszönés stb tudod, helyesen írsz, akkor sztem nem lehet probléma. Meg ugye szótárt is lehet használni.


A szóbelin még nem vagyok túl, de amennyire én látom, nem annyira a nyelvet kell beszélned, inkább az kell, hogy jó gondolataid legyenek. Tudod, az az igazi zseni bármilyen nyelven, aki a bnyolult gondlatokat egyszerűen fejezi ki. Meg legyél meggyőző és magabiztos. Tagold szépen amit mondasz ( First of all, in addition, on the contrary, in my point of view, for instance stb), plusz előny, ha bedobsz 1-2 szólásmondást, aforizmát. Ezt arra alapozom, hogy felsőfokon 92%-ot kaptam a szóbelire, és ott így csináltam. Középszinten viszont nem voltam jó passzban, hebegtem-habogtam, máshol járt az eszem, és ott levontak 2 pontot.


A középfok-emeltszint összehasonlításáról nem tudok mit mondani, nem voltam középfokúzni, de én is hallottam, hogy hasonló a szint. Go ahead!


Zsófi

2012. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataidat :) és gratulálok:)
2012. okt. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!