Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megnéznétek, hogy helyesek-e...

Megnéznétek, hogy helyesek-e az eszperantó mondataim?

Figyelt kérdés

1. Ülök a tanteremben és tanulok. - Mi sidas en la lernocambro kaj mi lernas.

2. Péter és Éva szintén tanulnak. - Péter kaj Éva ankau lernas.

3. A tanító kérdez, mi felelünk. - La instruisto demandas, ni respondas.

4. Virág van a vázában az asztalon. - En la vazo sur la tablo estas floro.

5. Az asztal, tábla, szék a szobában áll. - La tablo, tabulo, sego staras en la cambro.

6. A könyv, kréta, füzet és ceruza az asztalon fekszik. - La libro, kreto, kajero kaj krajono kusas sur la tablo.

7. A tanító a széken ül. - La instuisto sidas sur la sego.

8. Mi a padon ülünk. - Ni sidas sur la benko.

9. A pad a szobában van. - La benko estas en la cambro.


Most kezdtem el tanulni, légyszi olyanok javítsák ki, akik tényleg tudják, így is zavar van a fejemben :) Köszönöm előre is!


2012. okt. 12. 12:27
1 2
 11/15 anonim válasza:
Jo de ez csak egy kitalalt nyelv, mi a haszna? Uzleti targyalasokat angolul spanyolul vagy franciaul vegzik, a turizmusban nem lehet vele ervenyesulni.. akkor hol? Ez olyan mint a latin de az legalabb az orvosoknak hasznos. Valaki valaszolja meg az ertelmet..
2012. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a gondod, kedves Tizenegyes. Vannak emberek, eszperantóul beszélgetnek, nem németül vagy angolul. Ja, hogy nincsenek sok ezren meg millióan. És? Kit zavar? Ha csak két ember akad, aki ennek a nyelvnek a segítségével éri meg egymást, már van haszna (ahogy akad is olyan házaspár, ahol ez a közös nyelv, és a gyerek anyanyelve eszperantó). A klingon meg a tünde nyelvnek mi haszna? Miért kell, hogy haszna legyen valaminek? Én pl. csak élvezem a nyelvet minden haszon nélkül. Egyelőre nem is tervezem, hogy bárhol használnám, csak játszom vele, felfedezem a más nyelvekből már ismert dolgokat benne. Mondhatnám, ez is egy hobbi számomra. Ennyi, minden különösebb értelem nélkül.

És Te meg tudod magyarázni, hogy miért zavarja az embereket az, hogy valaki eszperantóul tanul? Mintha nem lenne nekik mindegy.


Jó éjt!

:)

2012. okt. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nekem a továbbtanuláshoz kellenek a pontok, azért tanulom az eszperantót, mert az okosok azt mondták, hogy ez az egyik legkönnyebben és legrövidebb idő alatt megtanulható nyelv. Olvastam róla, hogy ezt a nyelvet akkor érdemes megtanulni, ha készülsz egy világnyelvet megtanulni. Ez alapján és egyébként a tünde nyelv alapján is rá tudsz jönni egy nyelvnek a logikájára, a szórendek sok esetben hasonlóak, tehát ápolja egy kicsi a nyelvérzéked, mielőtt belefogsz valami komolyabba :)
2012. okt. 13. 08:46
 14/15 anonim válasza:
Nem kotekedni akartam csak erdekel :) de ugy ertem hogy nemzet nincs, aki eszperantot beszel. Amugy most hogy igy nezem 80%ban ertem amit irtatok. En angolt franciat meg minimalisan spanyolt beszelem de ennyi erovel inkabb spanyolul tanulnal mert arra nagyon hasonlit. A tunde nyelvrol meg nemis hallottam :D
2012. okt. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az is valami, ha a klingont ismered. :D A tünde nyelv a Gyűrűk Urából való.


Személy szerint az eszperantót azért (is) kedvelem, mert azoknak is reményt ad, akik nyelvi analfabétáknak tartják magukat, és diplomát szeretnének.

:)

2012. okt. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!