Ezt a két hangot hogy kell ejteni? Lefogyatékosoztak miatta.
Igen, ezek ilyen "nyelvkidugós" hangok, vagyis a nyelv hegye a két fogsor között van ejtésükkor. A θ zöngétlen, a ð pedig ennek a zöngés párja, ha így érthető, és mindkettő réshang (ha ez mond valamit).
A w kiejtése nagyon rövid "u" szerű hang. Félmagánhangzónak is mondják, mert átmenetet képez a rövid u és a v között. Ezt két ajakkal képezzük és igen röviden ejtjük. Biztos hallottál már ilyen hangot pl. a one és a well szóban.
Én nem szeretnék okoskodni, mert én az angolt nem az iskolában hanem a való életben tanultam /tanulom.
Így nem is igazán tudnék hozzászólni hogy mit hogy kell tanulni,..DE!
Én Angliába élek, dolgozom már jó ideje. Én angolul az angoloktól tanultam meg, akik minden nap beszélnek hozzám, kérdeznek, válaszolnak.
Írtad a Thank szót. itt szinte mindenki "tenk"-nek ejtik. Ha szlenget nézem, akkor csak ennyi hangzik el. "tek"
A What szót is simán vat-nak ejtik.. Az angolok sem bonyolítják ennyire a nyelvüket.
Na most a W-vel kapcsolatban. Mi a helyzet Watson?
What's up, Watson? Ladies and gentlemen: The Who.
Különben magyarban is létezett ez a hang, pl. a "hadi wuutra" nyelvemlékben.
Érdekes, akikkel én beszéltem angolok (Angliában és Angolhonon kívül), egyike sem ejtette "tenk"-nek a "thank"-et, pláne nem "vat"-nak a "what"-ot. Ééés bizony kicsit sem mindegy, hogy "wet" vagy "vet", "think" vagy "sink" és még sorolhatnám.
"Think"-ről jut eszembe, emlékszem nagyon tetszett a Kramer kontra Kramerben az a jelenet, amikor a pasi megkérdezi a felesége barátnőjét, hogy visszafogadná-e a férjét, és a csaj elgondolkodva mondja: "Azt hiszem..." és szinte hallod angolul, hogy "I think..." oly szépen, tisztán látszik a nő nyelve hegye. Filmekben egyszer-kétszer el lehet kapni ezeket a hangokat látványban is.
Szóval, hallgass csak nyugodtan az angoltanárnődre, a gúnyolódok meg majd elhallgatnak, amikor látják, hogy ezzel nem tudnak felhúzni vagy megalázni. Mert a cél ez, és ha hagyod magad...
Sok sikert mindkét nyelvhez!
:)
Nem egy, mind a három "kicsoda" alakot "h"-val ejtjük: who, whom, whose :) Akad még egy-két ehhez hasonló ejtésű "wh"-val kezdődő szó, de azok nem kérdések.
:)
Igen, ejtsed csak úgy, ahogy ejtetted eddig ezeket a hangokat, jól ejtetted! Aki meg gúnyolódik, azzal nem kell foglalkozni.
---
Egyébként nekem mindig probléma volt az angol th kiejtése. Mert az angolban sok az olyan beszédhang, amikor a nyelv kissé hátra van húzva, így kicsit nehéz néha beiktatni ezeket a th hangokat, amikor a nyelv ennyire elől van. Ugye, pl. /t/ hangot is hátrább képzik az angolok, és a car szóban az a-t is hátrább húzott nyelvvel ejtjük. Ebbe a hangrendszerbe szerintem nehezen illik bele ez az interdentális th.
Vicces, még nagyon régen, gyerekkoromban egy angoltanár azt tanította, hogy az our szót úgy kell kiejteni, mintha a végén lenyelnénk a nyelvünket. Hát, utólag belegondolva, szerintem ebben nincs is ilyen hang. :D Bár a szóvégi elnyelt "r"-eket olyan érdekesen ejtik az angolok, ezt még nem sikerült megfognom, és fonetikából sem tanultunk erről semmit, mindig csak azt a "lenyelt" svá hangot tanultuk erre, amit fordított e betűvel jelölnek. Meg csak annyit tanultunk, hogy R előtti magánhangzó megnyúlik és nem ejtjük az R-et, ha mássalhangzó van utána (pl. a morning szóban: "mónin'"), mégis olyan másképp hallatszik az az "ó", nem ugyanaz, mint amikor nem R van utána.
Kicsit eltértem a tárgytól, remélem, nem gond.
4-es: "an avalanche of bullshit".
Kérdező, te meg hallgass nyugodtan a tanárodra, úgy van, ahogy ő mondta neked!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!