Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnapra kell, eléggé fontos!...

Holnapra kell, eléggé fontos! (? ) Angol.

Figyelt kérdés
Holnap írunk Angol golgozatot és amikor vették a kérdésképzést, akkor nem voltam ott. A holnapi dolgozatban pedig benne lesz. Valaki elmagyarázná? Előre is köszönöm mindenkinek. Nagyon fontos lenne.

#angol #fontos #kérdésképzés
2012. okt. 10. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően ugye kétfajta kérdés van:

Eldöntendő (amire igen vagy nem-mel válaszólsz):

Itt a segédige a mondatelejére kerül:

You speak English.

Do you speak English.

(Ugyebár sima jelenben do a segédige, de nem rakjuk ki kijelentő alakban)

She speaks English.

Does she speak English?

(Ugye a ragozást, így a személyragot is átveszi a segédige)

You are learning English-

Are you learning English?

Nem tudom, hogy mennyi igeidőt, de igazából tényleg ilyen egyszerű mindig.

You will go to America.

Will you go to America.

You have been in a bad mood for days now.

Have you been in a bad mood lately?


Kerdőszavas kérdéseknél meg simán elérakod a kérdőszavat az eldöntendő kérdő alaknak:

Why do you speak English?


Nem tudom ennyiből világos-e.

2012. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi. Ezt eddig értettem is de most már mégjobban értem.:) én azt nem értem ami elé kell ilyeneket rakni: When? Mikor Who?

Ki? who aki

What? Mi? what ami

Where? Hol? where ahol

Why? Miért? why amiért

Where to? Hová?

What for? Miért? Mi okból?

Which? Melyik? which amelyik

és múlt időbe kell raknii az igét. de azért ezt is köszi.

2012. okt. 10. 17:23
 3/6 A kérdező kommentje:

ja, és adott egy pl.t a dolgozatból.

I learned to windsurfing. (ez lesz megadva)

és lesz hely, és oda ezt kell beírni: What did you du? Na és ez nekem olyan világos, mint a fekete szín!!!

2012. okt. 10. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ezek a kérdőszavak, de egyben a visszaható névmások is. (Pl: Én vagyok az, AKI ott áll a fa mellett. - Itt aki egy visszaható névmás, angolul ez pár alakot kíveve ugyanaz, mint a kérdőszavak: I am the one who is standing next to the tree.). De ha most tanuljátok a kérdéseket, akkor nagyon kétlem, hogy visszható mellékmondatokkal kéne foglalkoznotok, ami azért nem a legegyszerűbb része az angolnak. (mondjuk nem is nehéz).


Kérdőszóként ugye ha nem eldöntendő kérdést teszel fel, akkor egy mondatrészre kérdezel vissza, ami nem volt világos vagy nem derült ki.

Pl: Az időre:

Elmentem szörfözni? - I went surfing.

Mikor mentél el szörfözni? - When did you go surfing?

Ezek teljesen ugyanazt jelentik, mint a magyar megfelelőik:

Who - ki (illetve persze kivel, kit, kinek - de a megfelelő toldalékhoz tartozó esetleges prepozició kell hozzá, de ez megint csak nem hiszem, hogy lesz benne)

What - mi

How - hogy

When - mikor

Which - melyik

Why - Miért

Nem tudom, így világos-e már?


Ami a másik részét illeti:

Ugyebár itt arra appellál a feladat, hogy meg kell írnod a kérdést, amire a választ látod. Gondolom itt állítmányra akarja, hogy kérdezz rá. Ekkor mivel a kérdésnél nem tudom mi az ige, ezért csak simán "do" (csinál) igét használsz (ha valaki csinált valamit, ha valami történt akkor "happen"-t).

Múltidőben (sima, folyamatos)

What did you do?

What were you doing? (What was I/she/he/it és What were you/they/we)

2012. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, ami lemaradt:

What did you do? és I learned windsurfing (Vagy I learned to windsurf) a helyes.

2012. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Egy dolgozatot mentettél meg! :)
2012. okt. 10. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!