Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Munka mellett fel tudok...

Munka mellett fel tudok készülni angol középfokú nyelvvizsgára (otthon)?

Figyelt kérdés
headway sorozatból, a kis angol nyelvtan című könyvből és az 1000 questions 1000 answers könyvből és középfokú vizsgár felkészítő tesztkönyvekből? vagy lehetetlen aki csinálta már így és összejött az írjon milyen szótárat lehet vizsgán használni, ha olyat választok ahol lehet használni szerző érdekelne, pénzem sem sok van a végén lehet fel keresek egy tanárt, de drágák az órák nekem pedig minden fillére szükségem van

2012. okt. 3. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
hát, elég jó a készleted. a 1000 queationsban az a jó, hogy szépen végigmegy a témákon, szóval azzal a szóbeli tuti. (: ha a headwayből, meg a kis angol nylevtanból ki tudod szedegetni magadnak a nyelvtant, akkor tuti. BME vagy Euro nyelvvizsgát csinálj, ott lehet szótárat használni. bár az Euro nem olyan egyszerű, szerintem a BME könnyebb. ha szótárat veszel, akkor könyörgöm ne a teszkós, 1500.-os szótárakból válassz, mert semmire sem jó a nyelvvizsgán. inkább olyan vegyél ami kicsi, kézreesik. és ha szótárra szánsz, akkor olyat vegyél, amit később is tudsz használni, szóval szerintem érdemesebb egy jobb minöségűt, akár drágábat is beszerezni. remélem, hogy segítettem. (:
2012. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. okt. 3. 20:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Magay-Országh félét akarok még venni, de van már Lázár-Varga féle is, az előbbi elég vagy az utóbbi kellene?
2012. okt. 3. 20:39
 4/9 A kérdező kommentje:
így hány hónap kellene napi max 3-4 órát tudok rá fordítani
2012. okt. 3. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Vegyük azt, hogy mindegyik könyvet 20 egyenlő részre osszuk fel. Ez persze nem igaz, mert pl. az 1000 questions az több, tehát legyen az inkább 40, a Headway az legyen 25, a kis angol nyelvtan meg 30 nyelvtanuló egység. Akkor az összesen 95 egység. Mondjuk egy egységhez 3-4 óra kell, ha nagyon alapos akarsz lenni. Tehát 400 óra körül lenne így a tanulási idő. 5 napot számolunk rá egy héten, mivel a hétvége az ismétlésé, akkor 5/7x400=286 =óra. Vagyis, ha 3-4 órát tudsz rászánni akkor 286/(3,4) 100 nap.

Azt javaslom, próbáld meg az anyagok felosztását minden képpen a saját belátásod szerint, és készíts tanulási rendet. Hasonló ez ahhoz, hogy a sportoloknak heti edzéstervük van, amit persze menet közben még meg lehet változtatni.

2012. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Elnézést, most látom, hogy elrontottam a számolást. Helyesen: 7/5x400=560 óra. Vagyis, ha 3-4 órát tudsz rászánni akkor 560/(3,4) 140-187 nap. vagyis 5-6 hónap.
2012. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! ment a zöld kéz!
2012. okt. 4. 07:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is munka mellett készültem fel és otthon és magamban. Egy évig jártam előtte tanárhoz (az alapokról kezdtem), és egy év után nem sok híja volt a középfokomnak. Utána egy évig még magam tanulgattam és angol nyelvű filmeket néztem, könyveket olvastam. Utána már simán meglett az írás s a szóbeli is BGF-es üzleti középfokon. :)
2012. okt. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
I can help you, and you can see how much quicker you go ahead. (I am a native speaker of English.) We can exchange letters three times a week: topics as in the intermediate exam, kozepfoku nyelvvizsga. If you wished to ask me questions about English vocabulary or grammar, I'm glad to answer them. Will you send me a message privately?
2012. okt. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!