Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki gimis...

Van itt olyan aki gimis korában tanul (t) több mint két nyelvet? Úgy értem 2t suliba, és még valamit máshol.

Figyelt kérdés

Csak egyszerű kíváncsiság :D

Úgy értem hogy pl angolt+ németet suliba,különtanárnál franciát meg egyedül olaszt.Csak példa.

És hogy ment?Milyen szintre jutottatok?Milyen nyelvekkel?Nyelvvizsgátok melyikből lett?Esetleg ha valaki alapból kétnyelvű,akkor leírhatja :D


Engem csak érdekel,mert én hasonlót tervezek. :P


2012. szept. 25. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Suliban angol + német.

11. osztályban németből megcsináltam a felsőfokút, angolból a közép már megvolt és abból is terveztem a felsőt, ezért úgy gondoltam itt az ideje egy 3. nyelvnek. Különtanárnál és tanfolyamon elkezdtem a franciát. Egyedül nézegettem spanyolt meg olaszt, de nem volt kellő motiváció (lusta vagyok, ha nincs mellettem tanár aki ad feladatokat), így azokat végül hagytam.

Franciából 2 évig jártam tanárhoz meg tanfolyamra, utána az egyetemen (ahol német szakos vagyok) felvettem minorként, most vagyok másodéves. Van belőle középfokúm, jövőre tervezek felsőt.

2012. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:

Gimiben német és francia, közben otthon magánúton olasz és angol.


Azóta olasz és angol szakot végeztem, németből felsőfok közelében vagyok volt tanárom szerint. Franciából sajnos nem nyelvvizsgáztam, kicsit felejtettem, de kb. középszinten álltam akkor, jó lenne majd nyelvvizsgázni belőle.

Nem vagyok kétnyelvű.

2012. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gimiben angol és olasz volt nekem, otthon elkezdtem a spanyolt és elég jól eljutottam odáig, hogy megértem az írott szöveget. No persze a spanyol nem nehéz nyeelv, pláne olasz után:) meg még egy félévet japánoztam tanfolyamon, ami nagyon érdekes volt, de mára 0 maradt meg belőle:) sajnos. Meg még más nyelveket is nézegettem.
2012. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!