Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az autodidak...

Timido kérdése:

Mi a véleményetek az autodidakta nyelvtanulásról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Működik, bár vannak feltételei, úgy mint:


a) Nagy előny, ha már tanultál más nyelvet korábban.

b) Alapkövetelmény a jó nyelvtankönyv, amit Magyarországon nehéz beszerezni. A magyar kiadású nyelvtankönyvek többnyire logikátlan, gyér fércművek. Ha tudsz angolul, akkor feltétlen érdemesebb egy angol-amerikai kiadású nyelvtankönyvet beszerezni az adott nyelvből, de ezek elérhetősége itthon esetleges, választékuk gyér.

c) Aztán kell egy szókincsfejlesztő könyv. Ilyeneket is csak angolban láttam eddig.

d) Nyelvkönyv nem biztos, hogy kell, ez függ a nyelvtől, meg tőled. Én egyből könnyű kis írásokat fordítgattam aztán egyre nehezebbeket az unalmasan gügyögő nyelvkönyvek helyett.

e) Fontos a módszer megválasztása. Én mindenképpen azt a módszert javasolom, ahogy a kisgyerek tanul, tehát egyből globálisan kell kezelni a nyelvet, nem szabad széttördelni. Engedd magadra az egész nyelvet mindenestül, úgy, ahogy van. Én vettem egy nyelvtankönyvet, és pár hét alatt átvettem és megértettem az egész nyelvtant, a logikáját. Persze nem memorizáltam a ragozásokat, meg semmit, de pillanatok alatt mindent felismertem, tudtam olvasni. Aztán utólag újra átveheted az egyes fejezeteket, meg a gyakorlat is segít a rögzítésben.

f) Fontos a nyelvi közeg megteremtése, hogy élj benne a nyelvben egyből. Ez ma már nem gond, van internet, műholdas tv, rádió, és persze olvass újságokat, esetleg kisebb novellákat. Nagyon sokat segítenek a kétnyelvű könyvek, ha találsz ilyet.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Én így tanultam olaszt, angolból. Nagyon szerettem, és jól is ment. Mondjuk egy dolog még, de ez evidencia, hogy hát ez bizony időigényes, az időráfordítást nem tudod megspórolni.

2009. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

"autodidakta nyelvtanulásról?"


csak önállóan nem megy.


honnan tudod hogy amit mondtál a másik megérti.


kimész külföldre és ott rögtön autodidakta módba kapcsolac. az hatékony.

2009. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok. Igen, hát ennek az autodidakta nyelvtanulásnak tényleg a beszéd(készség) a gyenge pontja. De ezt is lehet egyedül is fejleszteni először azzal, hogy kreálok magamnak kis mondatrocskákat, amiket lefordítok, kimondok, később meg egy cikk tartalmát visszamondom, adok magamnak ilyen beszédes feladatokat. Ez valóban kicsit erőltetett, de nem reménytelen, és hát személyiségfüggő is, hogy ki mennyire képes magával beszélgetni.
2009. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2009. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ami a kulfoldivel valo kommunikaciot illeti az iskolaban pl megtanitnak pl németul, kimész németországba, ott meg kirohognek, vagy csak siman nem ertik mit akarsz mondani, mert egy nyelvet nem ugy beszélnek, ahogy minket tanitnak, hanem masképp.
2010. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!