Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi esély van rá?

Mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés
Most kerültem nyelvi előkészítős osztályba(2 tannyelvű oszt.) Eddig németet tanultam, de itt angolt tanítanak. Az elvárás pedig az, hogy most év végén meglegyen a középfokú nyelvviszga angolból. Szerintetek ez lehetséges? Heti 18 angol van, illetve még be akarna iratni külön tanárhoz is.

2012. szept. 7. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.Rajtad múlik igazán,de heti 18 angollal feltehetőleg sikerül.Ha különtanár(jó) is van,akkor pláne.
2012. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy mennyi angolórád van hetente, hanem hogy mennyit tanulod ténylegesen.


Ismerek olyat, akinek heti 6 angolórája volt +1 magántanárral és egy tanév alatt sikerült elérnie a B2-es szintet. Ugyanakkor van arra is példa, hogy heti 18 óra +magántanárral, mégsem sikerült neki...

2012. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
hogy a francba van neked 18 órád egy héten? a többi tantárggyal mi van?
2012. szept. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "nyelvi előkészítő" az éppen azt jelenti, hogy elsősorban egy adott idegen nyelvet tanulnak, kicsit háttérbe szorítva a többi tantárgyat.


A heti 18 angol annyit jelent, hogy napi 4-5 angolórája van. Nem véletlen nevezik ezt 0. évfolyamnak is.

2012. szept. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!