Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt jutottatok...

Mennyi idő alatt jutottatok el középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgáig angolból vagy németből?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha leírnátok tapasztalatitokat. Fontos lenne, hogy tudjam, hogy miként tanultatok a nyelvvizsgára és hogyan tanultatok meg jól egy idegen nyelvet.
2009. júl. 28. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

-angol felsőfok szintet 2 év alatt sikerült elérni nagyon kemény tanulással plusz külön tanárral a középfokú nyelvvizsga után.

-német középfokkal úgy jártam, h 4 évig tanultam gimiben, de negyedikben sem ment el belőle középfokú nyelvizsgára. Fősulin első 3évben egyáltalán nem tanultam. Harmadik év utáni nyáron kezdtem el újra tanulni, és rá fél év múlva lett meg decemberben a középfokú nyvizsgám.

2009. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Német alapfok: 5 hónap, majd követte a középfok 7 hónap, mindkettőn minden nap 4 órát tanultam + még itthon volt hogy estig. Origósok. a 0-ról kezdtem,csak számokat tudtam. Angolt meg az MTV's most wanted (Ray Cokes) műsorából tanultam, az a 90's években volt. :) nagy köszönet neki.
2009. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Én középiskolában (14 évesen) kezdtem németül tanulni, és 17 évesen felsőfokúztam belőle. De nem nagyon erőltettem meg magam, meg már korábban is simán letettem volna. Nyelvérzéktől függ, ha most kezdenék el egy nyelvet megtanulni, akkor 1 éven belül különösebb erőfeszítések nélkül lefelsőfokúznék belőle.
2009. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Német: 8 év középiskolai tanulás után 3 évet kihagytam, utána két hónap volt heti 1x1,5 órában a felkészülés, nyelvvizsga elsőre meglett (nem tanultam sokat mellette)


Angol: nulláról kezdtem el másfél éve, heti 1x1,5 órában, júniusban nyelvvizsgáztam ,elsőre meglett (szintén nem tanultam sokat mellette- egyetemre járok + dolgozom is)

2009. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gimiben kezdtem az angolt,és most májusban,4.ben mentem el nyelvvizsgázni,és elsőre sikerült (94%) Bár sztem hamarabb is sikerült volna csak nem mertem elmenni:)

Némethez meg egyáltalán nincs érzékem. Már 9 éve tanulom, vagyis tanítják,de egyszerűen annyira utálom...:)

2009. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!