Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orvosira milyen nyelv kell?

Orvosira milyen nyelv kell?

Figyelt kérdés
Tudom angol fontos, de nekem német középfokum van, németből akarok érettségizni. Angolra is elkezdtem járni, de lehet továbbra nem engedhetjük meg az órák díját. Tehát orvin diplomát csak akkor adnak, ha angol nyelvvizsgád van, vagy jó a német is? És azonkívül még mire kell ott angol? Köszönöm!

2012. szept. 4. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó a német is...
2012. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké...a kémiatanárunk mondta nézzünk utána, mert ilyesmit hallott...(és nem rossz tanár!!!)...meg olvastam, hogy esetleg valami angol szakvizsga
2012. szept. 4. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
A SOTE-n valóban kell legalább egy alapfokú angolból. A német nagyon jó és hasznos, de erősen ajánlom mellé az angolt, mert a szakirodalom jelentős része ezen a nyelven érhető el, sőt az ajánlott irodalom jó része is angolul van. Arról nem is beszélve, hogy nálunk az oktatók előszeretettel használnak angol ábrákat, és természetesnek veszik, hogy ezeket mi értjük...
2012. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...később szeretném folytatni az angolt, mondjuk akkor már középfokon, állítólag német után könnyebb :)) Most végülis 11.es vagyok, talán még lesz rá időm két hónap múlva is.
2012. szept. 4. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a SOTE-re készülök, és tudom, hogy a TDK-s nemzetközi konferenciák nyelve az angol, hiába pl. Ausztriában van megrendezve. De mivel rengeteg a külföldi a magyar orvosin (főleg Pesten), enm árt ha beszélsz. Én is szeretnék, mert majd munkavállalásnál is előnyt jelenthet. Úgyhogy ne aggódj :)
2012. szept. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) Igaz, köszönöm :D
2012. szept. 5. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!