Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi 5 középfokú teszt...

Az alábbi 5 középfokú teszt magyarázatában segít egy jó nyelvtanos?

Figyelt kérdés

1. What reason did he have for this allegation?

a, Nothing

b, None at all

c, Something

d, Not at all


helyes: b, ('a' válasz miért nem lehet helyes?


2. … get you a glass of water?

a, Shall I

b, Will I

c, Do you want that I

d, Would you like that I


helyes: 'a' válasz, 'b' miért nem ok?


3. Why … such a lot of time on this?

a, spending

b, to spend

c, spend

d, having spent


helyes: 'a' válasz,miért? Nem ismerős a nyelvtan.



4. I …. admit that he was right.

a, can’t already

b, couldn’t already

c, couldn’t as

d, couldn’t but


helyes: couldn't but,de én még ilyet nem láttam,mi ez?



5. I would like to visit Spain,a country …. I still know very little.

a, that

b, what

c, which about

d, about what


helyes: 'a' - about miért nem kell a mondatba?


2012. szept. 3. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:

1. What reason did he have for this allegation?

a, Nothing

b, None at all

c, Something

d, Not at all

Azt hiszem ezt nem én fogom elmagyarázni korrekten neked, de "nothing" semmi általánossában: He did nothing to help me. Nothing can help me at this point. Nothing will change. Tulajdonképpen "not anything" a "nothing". "None" pedig "not one", főként egy bizonyos csoportból. Itt nem "a semmi" volt az oka, ha nem semmelyen oka nem volt. És it "egy se volt" (~not one), nem pedig "semmi sem" (~nothing).


2. … get you a glass of water?

a, Shall I

b, Will I

c, Do you want that I

d, Would you like that I

Bár volt, hogy shall jelentése tulajdonképpen megegyezett will-ével, de mostmár egyértelműen más. "Shall I" felajanlás "Kinyissam az ablakot?"; "Will I" jövőidejű kérdés "Ki fogom nyitni az ablakot?". Logikailag nem valószínű kérdés, de amúgy nyelvtanilag helyes. Pont ezért szánalom az eféle nyelvi tesztek...



3. Why … such a lot of time on this?

a, spending

b, to spend

c, spend

d, having spent

Minden tudtommal itt c-nek kéne lennie a helyesnek, mivel "spend" a főige. Ilyen pl. lehetne: "Why spending time with .... is", mert ott "spending time with" egy "főnév (szerepű" tagmondat, míg "is", a főige, bare infinitive-vel áll.


4. I …. admit that he was right.

a, can’t already

b, couldn’t already

c, couldn’t as

d, couldn’t but

Tulajdonképpen ugyanaz, mint "I couldn't help but", bár irodalmibb...Mondjuk szerintem nem éppen középfokú szint, hacsak nem arra alapozták, hogy a többi egyértelműen rossz. Jelentése: "Nem tudtam mást, mint"; "Kénytelen voltam"


5. I would like to visit Spain,a country …. I still know very little.

a, that

b, what

c, which about

d, about what

Country-ra "which" vagy "that" utal vissza. Kerülhetne bele "about", de akkor "about which", nem a lehetőségek. Viszont nélküle is jó: Knownak sok jelentése van, csak gondolj erre a két mondatra (amit szerintem tuti ismersz): "Hey, I know you" (Hé, ismerlek téged!) és "I know a lot about you!" (Sokat tudok rólad). Első jelentésében is használhatod országra (Egy ország melyet még csak nagyon kicsit ismerek). Amúgy így országgal én se láttam még ezt a szerkezetet (mármint a verry little-t), nem csodálom, hogy akartad oda az "about"-t.

2012. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi!


valóban spend a helyes, elírtam, bocsika


első-t még nem értem sajnos,de a többit igen, köszike!

2012. szept. 4. 06:58
 3/6 ttiittaa ***** válasza:

1. none at all (semmilyen)


pl Some people with the disease might display only mild symptoms or none at all. (MACMILLAN DICTIONARY)

What symptoms? Magyarul: MILYEN tünetek? None at all: Semmilyen.

Nem pedig semmi (=nothing)


Ez ugyanaz pepitában: What reason...? Milyen indok...? None at all. Semmilyen. (Nothing=Semmi)


What colour? Milyen színű?

Ha "what" nem magában áll, hanem főnév követi, akkor nem "MI/MIT/MIK/MIKET" jelentése van, hanem "MILYEN..."


:-)

2012. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ttiittaa köszi Neked is!

a hármas teszttel kapcsolatban tudnál ilyen magyarázatot adni? milyen nyelvtanban találom?

2012. szept. 4. 19:55
 5/6 ttiittaa ***** válasza:

why után -inges verziók eleve elvetve, marad a "Why to spend" és a "Why spend"


A 'nagy könyvben' a "to" nélküli verzió van megadva. Tehát egy nyelvvizsgán tuti az a jó.


Amit még érdemes erről megjegyezni: Why spend... kifejezésben benne van, hogy a dolog "unnecessary/pointless" - azaz szükségtelen/hiábavaló....

(Michael Swan: Practical English Usage)


(Ezért van az, hogy ha pl google-ba beírod "why to use" majdnem ugyanennyi találat jön fel, mint "to" nélkül. Hiszen van amikor nem hiábavalóságról van szó, hanem tanácsot kérsz, hogy miért használd ezt vagy azt...

De ismétlem, ez az élet, a nyelvkönyvekben én erre vonatkozó utalást SEHOL nem találtam...)



(A negatívja pedig: suggestion

Why not do sth? = Why don't we/you do sth?)

2012. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösziiiiiiiiiiiii!!
2012. szept. 5. 06:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!