Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket éri meg? Két középfok...

Timido kérdése:

Melyiket éri meg? Két középfokú, vagy egy felső?

Figyelt kérdés
most megyek 11. - be, és tanulok angolul is, és németül is. De a német az nem igazán megy, nagyon nehéz nekem, viszont az angol az nagyon jól megy. Fogékony vagyok rá. Szerintetek tanuljak németül is, és csináljak angolból is, és németből is egy középfokút, hogy meg legyen az 50 pontom érettséginél, vagy pedig hasaljak bele az angolba, és próbáljam meg a felsőfokút? Melyiket éri meg jobban? Melyik az egyszerűbb út? Angolul minden nap beszélek, mert levelezek rengeteg külföldivel ( nem angollal ) de angolul beszélünk egymással. Szerintetek, melyik sikerülhet? Ha valamit kihagytam, szóljatok, és leírom, csak most tényleg tanácstalan vagyok. A válaszokat előre köszönöm!
2009. júl. 27. 16:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha most mész 11.be, bőven ráérsz az érettségiig megcsinálni a két közepet, főleg ha ráfekszel a németre és akár még különtanárhoz is jársz. Van még két éved, nem kell pánikba esni.
2009. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én tartom, hogy a felsőfok nem sokkal nehezebb, mint a közép. Az átmenés jobban múlik a vizsgáztatók lelkiállapotán meg a szerencsén, mint a szinten.


Olyan helyre menj, ahol x% fölött megkapod a közepet akkor is, ha nem jött össze a felső. Így nem kockáztatsz. Továbbra is az angol felső + német közép kombót javaslom.

2009. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen a felsőfokkal az a baj,h gyakorlatilag csak a szókincs nagysága különbözteti meg a középfoktól. Na az meg már szubjektív ,h a vizsgáztatók szerint te milyen szintű szókinccsel fejted ki a a mondandódat.
2009. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megkérdezhetem, hogy melyik az a nyelvvizsga típus, amin így van, hogy X % felett megkapom a közepet, ha nem is sikerült a felső?
2009. aug. 2. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!