Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket éri meg? Két középfok...

Timido kérdése:

Melyiket éri meg? Két középfokú, vagy egy felső?

Figyelt kérdés
most megyek 11. - be, és tanulok angolul is, és németül is. De a német az nem igazán megy, nagyon nehéz nekem, viszont az angol az nagyon jól megy. Fogékony vagyok rá. Szerintetek tanuljak németül is, és csináljak angolból is, és németből is egy középfokút, hogy meg legyen az 50 pontom érettséginél, vagy pedig hasaljak bele az angolba, és próbáljam meg a felsőfokút? Melyiket éri meg jobban? Melyik az egyszerűbb út? Angolul minden nap beszélek, mert levelezek rengeteg külföldivel ( nem angollal ) de angolul beszélünk egymással. Szerintetek, melyik sikerülhet? Ha valamit kihagytam, szóljatok, és leírom, csak most tényleg tanácstalan vagyok. A válaszokat előre köszönöm!
2009. júl. 27. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy felsőfokú + 50 pont

Egy középfokú + 35 pont

De, nyelvvizsga többletpontokért max +50 pontot kaphatsz, szóval ha csinálsz két középfokút az is csak +50 pont, mint egy felsőfokú

2009. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! de ezt tudtam! :) " csináljak angolból is, és németből is egy középfokút, hogy meg legyen az 50 pontom érettséginél," Arra lennék kíváncsi, melyik az egyszerűbb út.
2009. júl. 27. 16:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Angol és német középfok.
2009. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Angol felsőre valószínűleg sose lesz szükséged. Viszont a két nyelv mégiscsak két nyelv.


Szóval: angol + német közép!

2009. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Angol felső + német közép.


(A felsőfokú nyelvvizsga nem sokkal nehezebb, mint a középfokú.)

2009. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! És miben különbözik egészen pontosan az angol közép és felső?
2009. júl. 27. 19:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

a közép sokkal könnyebb annyiban:)

mondok példát: angol közép szóbelin kihúztam a "Hobbi, szabadidő", felsőn pedig "Magyarország az EU-ban"...

2009. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokon már folyékonyan kell tudnod beszélni mindenről, a halálbüntetéstől kezdve, a gazdasági világválságig. Persze hétköznapi szinten ,de kell. Egyébként jó az előttem szólónak,h ő hobbit húzott, én cikket kaptam, az USA legújabb technikai vívmányairól a reptereken. Majd bele gebedtem annyi elektronikai szakszó volt benne. Felsőfokún meg a gyermekkori szorongásról meg iskolától való félelemről kellett beszélnem. Szerintem a második könnyebb volt.
2009. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor angol és német közép? De félre értés ne essék, én németből is le akarom tenni a közepet, csak ÉRETTSÉGIIG melyik az egyszerűbb út, és amelyik jár kevesebb tanulással, mert ha van két közepem, vagy egy emeltem, ugyanannyi pontot kapok érte.
2009. júl. 28. 00:26
 10/14 A kérdező kommentje:
* van egy felsőm bocsi, nem emeltem
2009. júl. 28. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!