Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak? Menni fog?

Mit csináljak? Menni fog?

Figyelt kérdés

Most megyek 10.-be. Általánosban 8 évig tanultam németet, de kezdő csoportba kerültem. A 9.-es és a 10.-es anyagból viszonylag könnyen letettem ötösre az osztályzóvizsgákat. Most pedig megcsináltam a 11.-est és a 12.-est, ez csak négyes lett, mert hiába lett nagyon jó az írásbelin, szóbelin csak nyökögtem. Egyszerűen amikor izgulok, akkor magyarul sem tudok mit mondani... Például kérdeztek tőlem híres sportolót, próbáltak rávezetni, hogy az olimpián ki nyert, de mégsem jutott eszembe senki...

A 11.-es és a 12.-es osztályzóvizsgával az lenne a célom, hogy májusban leérettségizzek középszinten. Azonban az jutott nemrég eszembe, hogy mi lenne, ha inkább emelteznék. Csak nem májusban, hanem mondjuk jövő októberben. Most viszont elbizonytalanodtam, hogy egy A2-B1 szintű tananyagnál szóban alig tudok valamit kinyögni, akkor mi lenne velem emelt érettségin?

Szerintetek maradjak egyenlőre a középszintnél, vagy menjek neki rögtön az emeltnek, és arra tanuljak meg gyakoroljak nagyon, nagyon sokat?


2012. aug. 28. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A közép szintű érettségi egy alapfokú nyelvvizsgának, az emelt szintű pedig egy középfokúnak felel meg. Szerintem az alapján mérlegelj hogy később mit szeretnél dolgozni, és ha kell hozzá a nyelvtudás akkor mindenképpen próbáld meg, ha viszont másik irányba szeretnél továbbtanulni akkor felesleges ezzel gyötörni magad.:)
2012. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gőzöm nincs, hogy mi szeretnék lenni, de a nyelv az mindenhol fontos. Diplomát sem kapok nyelvvizsga nélkül. Az emelt szintű érettségi 60% felett meg egyenlő a középfokú nyelvvizsgával.

Na szóval sikerülhet? És már jövő októberben vagy majd csak 2014 májusában?

2012. aug. 29. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is gratulálok a sikeres vizsgádhoz. A másik, hogy ha szóban leblokkolsz, az idegesség miatt, akkor most még szerintem ne vállald be a vizsgát, hanem esetleg beszélj a tanároddal, mond el neki, hogy milyen problémád van, s próbáljon segíteni, hogy minél többet kelljen az osztály előtt beszélned, akkor talán csökken a stressz,és könnyebben sikerülhet a későbbiekben a vizsgád is. Ráadásul, aki ennyire drukkos, annak sajna esetleg még az érettségi szóbelije sem sikerül annyira jól, mint amennyi tudás pedig benne van, mert leblokkol, ez viszont akár a továbbtanulásban is hátrányt okozhat,(nem kapsz annyi pontot, mint amennyit pedig megérdemelnél)főiskolán, egyetemen is több szóbeli vizsga is van. Tehát szerintem most még várj, s kérj segítséget a tanáraidtól.
2012. aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Akkor ne is tegyek előrehozottat semmilyen szinten???

2012. aug. 30. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ezt így nagyon nehéz megmondani. Szerintem a tudásod tuti meg van hozzá, de ahogy írtad nagyon drukkos vagy, ez a szóbelin gond lehet szerintem, de igazán csak Te tudod, hogy képes lennél-e rá. Nagyon gondold át, mert esetleg egy rosszabb szóbeli miatt, nehogy a későbbi tanulmányaid lássák a kárát. Ha viszont úgy érzed, hogy le tudod küzdeni a szorongásodat, akkor vágj bele. Én még mindig azt javaslom, hogy kérd ki valamelyik tanárod, vagy szülőd tanácsát, Ők jobban ismernek. Mindenesetre sok sikert kívánok!
2012. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!