Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc angol C1-es vizsgához...

Telc angol C1-es vizsgához lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

-A hallás utáni szövegértés, és a szóbeli ideje között el lehet hagyni az épületet, ha délután 1-kor van vége a magnónak és 16:30-ra vagyok beosztva szóbelire?

-Mennyire kell kiöltözni? Kell a fekete-fehér kombináció, vagy elég ha csak kicsit csinosabban öltözöm?

-Ha mondjuk éppen átcsúszok a 60% fölött, attól még ugyanolyan értékűnek fogják tekinteni majd évek múlva a munkáltatók a vizsgámat?

-Ha csak a részvizsgát szerzem meg, és mondjuk fél év után a másik részét, akkor külön kapok bizonyítványt a részvizsgákról vagy utólag beleírják hogy a másik fele is sikerült?


Köszi a válaszokat! :)

16/L


2012. aug. 8. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is most megyek Telc-re felsőfokúzni. :)


1. "A vizsgahelyszín épületét az írásbeli vagy a hallás utáni értés során elhagyó

vizsgázók csak a vizsga után térhetnek vissza az épületbe! Kérjük, csak az

épületen belül tartózkodjanak a szünetben!"


Szóval nem lehet. E-mailben ezt küldték nekem is.


2. Azt írták, hogy kényelmes ruhában kell lenni. :) Mondjuk inkább legyél kiöltözve, mint alul. Mondjuk szerintem a vizsgáztatók se lesznek nagyon kiöltözve.


3. Igen

4. Ha netalán csak az egyiken mész át, akkor az egyikről kiállítanak egy bizonyítványt.

2012. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, én úgy 3/4 éve tettem szintén TELC C1-et :)


1. El lehet hagyni a szóbeli előtt, én is elmentem kajálni :)

2. Elég, ha csinosan öltözöl fel, úgy, ahogy a vizsgára illik. Természetesen a szóbelinél azért komolyabban vesznek ha elegánsabb vagy :)

3. Kapsz egy papírt, amin rajta van, hogy hány % lett, és ez hányas érdemjegynek számít. Viszont ez csak egy melléklet, magában a nyelvvizsga-dokumentumban nincs erről semmi, csakhogy megvan. A munkáltatók teljesen ugyan úgy értékelik a 60%-osat és a 100%-osat is, hisz nem is tudják az eredményt. Nyugi :)

4. C1-nél úgy működik, hogyha az egyik része nincs meg, akkor az egész vizsga nincs meg. Csak B2-nél van úgy, hogy külön értékelik a szóbeli és írásbeli részt is :)



Kérdezz még, ha valami nem világos :)

18/L

2012. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most tavasz óta van egy szabály hogy felsőfokon is kiállítanak részvizsga bizonyítványt, csak arra vagyok még kíváncsi hogy maga a bizonyítvány hogy épül fel. Tehát ha először csak egy részt tudok teljesíteni, és arról kapok bizonyítványt, és utána megcsinálom a másik felét akkor arról is egy külön bizonyítványt kapok-e, vagy beleírják a másikba.


Tehát hogy akkor két "fél" bizonyítványom lesz-e, vagy egy, mintha egyszerre csináltam volna meg mindkét felét.


Remélem hogy az egész sikerülni fog, de azért fel szeretnék készülni minden eshetőségre :)

2012. aug. 8. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, nem tudtam az újításról, bocsánat :)


Szerintem ha megvan az a részed, ezután megszerzed a b részt is, akkor az első bizonyítványod egy a lesz, a második, teljesen új bizonyítványod pedig egy ab.


Amúgy melyik résztől parázol? :)

2012. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Talán a magnótól, mert könnyen el lehet vonni a figyelmem ha megy az utcán egy autó vagy valaki tüsszög mondjuk. Mondjuk inkább attól félek hogy kifogunk egy beszélőt aki nagyon hadar vagy rosszul, nagyon sok múlik ezen :/

Meg a szövegértésben van egy feladat amikor a mondatokat be kell illeszteni a hiányos szövegbe, na még attól félek kicsit, a többi szerintem menni fog :)

2012. aug. 9. 07:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Magnótól én is paráztam, hasonlóan vagyok, mint te...


De meglesz az. Ugye megvetted a 2 gyakorlófüzetet, meg letöltötted a példanyelvvizsgát is a netről? :)

2012. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Június-júliusban voltam tanfolyamon, meg azóta is angolozok itthon:) A próbavizsgát is megcsináltam, meg még 2 régebbi vizsga feladatsort, és a tanárommal együtt ki is javítottuk úgyhogy remélem ezek után sikerülni fog:)

Gyakorló füzeteket mondjuk nem vettem, de volt helyette egy tankönyvem ami tele volt hasonló feladatokkal:)

2012. aug. 10. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlókönyvből én csak B1-B2-t láttam...

Ha lehet egy tanácsom és nem sajnálod rá a 2x1500 Ft-ot, még most töltsd ki, én anélkül el lettem volna veszve.


Nem, nem a TITnek dolgozok, hogy szerzem a vevőket ;) :DDDD

2012. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az már esélytelen mert szombat (holnap) reggelre virradóan vizsgázok :D
2012. aug. 10. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!