Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ekkora aktív szókincs milyen...

Ekkora aktív szókincs milyen szintű tudást jelenthet (alap, közép, felsőfok) az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Ha van egy összesen 3500 szavas szókincsem, amelyekben az egyéb ragozott formák is benne vannak, de ezek aktívak, mivel mondatokban tanultam, és bármikor elő tudom szedni, illetve tetszőlegesen tudom kombinálni őket. Vagyis nem egy bemagolt mondatok halmazáról van szó, hanem értem is, hogy melyik miért van úgy.


Ha külön vesszük, akkor a nyelvtani ismeret az alap- és középfok között van.


Ez mekkora tudást jelenthet?


2012. aug. 7. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
erős alapfok. valahol olvastam, hogy az alapfok minimum szókincse kb 2000 szó. a középfok viszont nem +2000, sokkal messzebb van az alaptól, mint az alap a kezdőtől.
2012. aug. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez erős alapfok, de még nem közép, középre nagyon sok minden kell és nem csak szavak hanem konkrét véleménykifejtés, vita, sok nyelvi szófordulat. az angolban jóval több finomság pl mint a németben, de oda sok más kell mint szavak
2012. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
gyenge közép, attól függ ,hogy a szavak amit tudsz milyen hasznos, ritkán, vagy gyakran használt szavak. Próbálj elmenni 1 próbanyelvvizsgára, és majd megtudod.
2012. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!