Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lenne pár kérdésem azoktól,...

Lenne pár kérdésem azoktól, akik letették az angol felsőfokot. Ti is így voltatok ezekkel?

Figyelt kérdés

Szóval az egyik kérdésem az lenne, hogy akik letették és például megnéznek egy angol nyelvű interjút vagy bármilyen más videót, azok mindent (vagy legalábbis elég jól) megértenek belőle?

A másik pedig az, hogy most nagyon rákaptam az angol tanulásra, le szeretném tenni majd a felsőfokot (most leszek 8.-os), és elég sokat gyakorlok (angol könyvet olvasok, zenét hallgatok, fordítok, videókat nézek, szerintem filmeket is fogok), de ha megnézek egy angol nyelvű videót, akkor mindig elszomorodok, mert az jut eszembe, hogy én így azért sose fogok tudni beszélni.. lehet hogy csak azért, mert nem hallok ki minden egyes szót, de ilyenkor mindig felmerül bennem az a kérdés, hogy miért nem születtem angolnak vagy amerikainak (semmi bajom Magyarországgal, csak ki szeretnék majd költözni Angliába, és aggódok, hogy hogyan fogom megérteni ott az embereket, vagy megértetni magamat). Amikor ti tanultatok angolul, nem volt hasonló érzésetek, hogy nem fog sikerülni?

Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 2. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam volna meg, hogy még ilyen fiatal vagy, a helyesírásod szinte ritkaság manapság. :) És nemcsak az ált.sulisok között.

19 évesen tettem le a felsőfokút és hasonló gondolataim voltak.

Mit keresek én egy felsőfokú nyelvvizsgán ? Hogy sikerülhetne pont nekem? :D De kiválasztottam a ny.vizsga központot és célirányosan gyakoroltam.

Videók esetében sokszor van ez sajnos nálam, hogy nem értem teljsesen mit mondanak - pláne ha brit beszél. :D

De olvasva, hogy mennyire elhivatott vagy 19 évesen már könnyűszerrel le fogsz pipálni. :)

Tartsd meg ezt a lelkesedést! Videók miatt meg ne aggódj, hallgass minél többet úgy fejlődsz.

2012. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogyan, milyen módszerrel tanulod a nyelvet, hogy már nyolcadikosként a felsőfokúra akarsz menni? Jársz külön órára is? Mióta tanulsz angolul?


Azt ne mondd, hogy meséket nézve tanultál meg angolul. Az csak vetítés.


De a módszered tényleg érdekelne. Köszönöm, ha megosztod. Írhatsz privátban is.

2012. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nyolcadikos vagy akkor még egyáltalán nincs miért aggódnod, pár év alatt nagyon jó hallásod lehet, csak minnél több filmet kell nézni/hallgatni. nincs miért elszomorodni, a beszédkészséged még nagyon sokat javulhat 1-2 alatt is. minnél többet gyakorolsz, akár vizsgafeladat vagy film, annál közelibb lesz. ne add fel és ne szomorodj el rajta, inkább ez inspiráljon hogy de igenis meglesz :)
2012. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik ismerősöm német kéttannyelvű gimnáziumba járt, előkészítős osztályba, sőt, már általános iskola 1. osztályától tanulta a nyelvet.

Az érettségije előtt kétségbeesve mondta nekem, hogy nagyon fél az érettségitől, mert lehet nem lesz meg neki az emelt német, mert nagyon nehéz, a kisérettségi csak 3-as lett neki, stb.

Én akkor nagyon meglepődtem, hogy lehet, hogy 5 éven keresztül minden nap foglalkoztak a némettel, több tantárgyat németül is tanultak, minden évben voltak Németországban, és mégsem ért mindent, vannak olyan magnós feladatok és még írott szövegek is, amivel nem tud mit kezdeni...

Azt gondoltam, a kétnyelvűben már 10-11-re teljesen tökéletesen beszélik a nyelvet és mindent értenek. Szerencsére jól sikerült neki minden, meglett a felsőfokú vizsgája is (DSD II.)

Szóval ne aggódj, a 20 éves barátnőm aggodalmai se voltak különbek a te aggodalmaidnál 14 éves létedre.. :)

Kitartást és szorgalmat kívánok neked, időd mint a tenger! :)

2012. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éves koromban raktam le a középfokú nyelvvizsgát. De akkor igazából még egyáltalán nem tudtam angolul, a nyelvvizsgán is éppen, hogy átmentem.

Aztán a középfokú nyelvvizsga után pár hónappal elkezdtem angolul sorozatokat nézni, és egy év múlva már felsőfokra mentem.

Persze először én se értettem sokat a filmekből, angol felirattal néztem, de így is csak félig-meddig értettem.

Egy év múlva viszont már szinte mindent. Angol felirat nélkül persze sokkal nehezebb, főleg, ha pl. egy brit vagy ausztrál filmet nézek. (Az amerikai akcentust sokkal könnyebb megérteni)


Szóval szerintem te is kezdj el sorozatokat nézni, elsőnek ilyen könnyebbekkel kezdj, pl. Hannah Montana


Ezenkívül könyveket is olvass angolul, itt is gyerekkel könyvekkel kell kezdeni, vagy olyanokkal, amelyeket magyarul már olvastál.


Ezek szerintem elég egyszerű nyelvezetűek:

Roald Dahl: Matilda

Charlie and the chocolate factory

Princess Diaries (Neveletlen hercegnő naplója)

Harry Potter

2012. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Szükségem volt erre, mert nagyon összetörtem egy kis időre. :) És gratulálok annak akinek sikerült. :)

2/5-ös válaszoló: 4.-től kezdve tanulok angolt, azelőtt csak kb. 4-5 éves koromtól angol konzoljátékokkal játszottam, és nagyon sok angol zenét hallgattam. A 4.-es, 5.-es, 6.-os, 7.-es év végi felmérőm 98% lett mindig, kivéve idén 96%. Egy héten kétszer volt angolunk, és lehetett egy ideig külön órákra járni, szóval én háromszor jártam. Ezeken kívül sok dalszöveget olvasok vagy fordítok. Amúgy nem most szeretném letenni a felsőfokot, mert ahhoz még nagyon kevés a tudásom, gimnázium végére gondoltam. Az angol tanárom egyszer megkérdezte, hogy honnan tudok olyan szavakat, amiket a többiek nem, és nagyon csodálkozott. Én ezeket a szavakat főként a játékokból tudtam meg, vagy amire nem jöttem rá, rákerestem és megtanultam.

Sorozatokat is fogok nézni. Amúgy a brit akcentust én is alig tudom megérteni, az amerikai szerintem is könnyebb. :D

Köszönöm a válaszokat mégegyszer mindenkinek! :)

2012. aug. 3. 12:20
 7/9 anonim válasza:
Szerintem az egyik legjobb módszer gyakorláshoz ha valami filmet vagy sorozatot nézel amit imádsz, angolul, angol felirattal. Én rengeteget tanultam belőle.
2012. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem meg :

hallgass tovabbra is angol zeneket es enekeld, ha tudsz enekelni, segit a kiejtesben,ha nem tenyleg megprobalod leutanozni az enekes altal mondott szavakat....

hallgass angol radiot (www.spin1038.com) hogy a zenehallgatast neha parositsd eredeti angol szoveggel

nezz angolul filmeket (egyszer szoveggel, maskor anelkul), hogy emlekezz a szavakra es elmemorizald

ne nezz Hanna Montana-t mert azert olyan suger csak nem vagy, vannak jobb felnott sorozatok is! de egyebkent ez sem rossz valoban!

Neha fogj fuzetet a kezedbe es ird le az hetkoznapi nyelvu gondolataidat, hogy a hetkoznapi beszelgetesben is fejleszd magad... ( es ha eloben nem, de gondolatban angolul beszelj)

olvas angolul konyveket...

ha szereted a hireket, keress ra angolul...

probalj angliabol felvenni kapcsolatot magyarokkal, es probalj meg beszelgetni veluk (en Irorszagban elek, velem is levelezhetsz :)

ha unatkozol, fogj a kezedbe egy magyar-angol szotarat es unalmadban csak lapozgasd es ne akarj megtanulni naponta 10 szot meg ilyesmi, csak nezegesd a szavakat, azert figyelj oda, hogy mit is jelent es mond ki legalabb 1x, hogy halljad magad.

Sok sikert Angliahoz!

2012. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan nézzen Hannah Montanát, szerintem elég jó gyereksorozat.

Én 16 évesen is élveztem.

És legelőször érdemes valami egyszerűbbel kezdeni, ha mondjuk a Big Bang Theory-t nézné, abból nem értene semmit.

2012. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!