Mi számít kiemelkedő nyelvtudásnak?
Mi számít manapság a munkaerőpiacon kiemelkedő nyelvtudásnak? Ha bepályázok egy helyre, hány nyelv ismerete után kapják fel a fejüket, hogy "na ez igen!"
Nekem jelenleg angolból van felsőfokúm, németből közepem. Ez alapvetően nem rossz, de korántsem kiemelkedő. (22 éves vagyok) A diplomámhoz (bsc, 1 félévem van hátra,BCE) például szükséges egy nyelv felsőfokú ismerete (ami megvan, angol) és egy szakmai közép (ami még nincs, csak általános közép)
Ősztől 1 teljes tanévet (2 félév) egy kínai egyetemen fogok tanulni, főleg a kínai nyelvet, angolul. Számításaim szerint így még az angoltudásom is fog fejlődni, plusz elsajátíthatom a kínai nyelvet, reményeim szerint egy közép- és felsőfokú közötti szinten. Terveim között szerepel még a francia, legalább alap, de inkább középfokon.
Mester diplomáig lenne még 4 évem így, elképzeléseim szerint angolból lenne egy erős felsőfokú tudásom,németből egy közép (ezt nem tervezem fejleszteni), kínait nem hanyagolnám, hanem kerül amibe kerül megcsinálnám a felsőt belőle (szerintem 2-3 év alatt teljesíthető), franciából is szeretnék kiszenvedni egy általános közepet.
Ez nagyon jó dolog, csak egy baj van vele.
Keresel majd munkát, és teljesen feleslegesek lesznek ezek a nyelvek számodra, és a munkaadód számára is, aztán azért nem téged fognak felvenni, mert neked 30e Ft-l többet kéne fizetni mivel van 4 nyelvvizsgád, míg a másiknak csak 2 van, de az a kettő is bőven elég!
Amúgy jó dolog hogy sok nyelvet beszélsz, csak buktató is van benne.
Amúgy számomra kiemelkedő lenne ha valaki oroszul, héberül és kínaiul is beszélne..:)
Attól is függ milyen területen szeretnél majd munkát kapni, ne haragudj, számomra nem derült ki :)
Ha Kínában fogsz tanulni, az szerintem plusz dolog, a csereprogram nem minden diplomásnak adatik meg, értékelendő dolog. Az már más kérdés, hogy ténylegesen lesz-e kitartásod, energiád megtanulni a kínai nyelvet, plusz még egyéb nyelveket szinten tartani vagy épp fejleszteni a tanulmányaid mellett.
Szerintem a németet ne hanyagold, inkább ne kezdj bele a franciába, de a német igen is fontos nyelv Európában, a világban is az angol-kínai-orosz(-arab) után. Németország erős állam, és a nyelve is szép, eljutottál arra a szintre (középfok) benne, ahonnan már könnyebben megy a tanulás a felsőfokig.
Angol felső, német közel felső (legyen mondjuk szakmai közép), orosz és kínai társalgási szint igen figyelemfelkeltő együttes egy életrajzban, kérdés hogy kell-e ennyi nyelv ismerete a kívánt munkakör betöltéséhez??? Mit szeretnél csinálni és hol?
A pályázatoknál általában megjelölik milyen nyelvet és szintet várnak a pályázótól, ennél többet ajánlani kockázatos is, mert ahogy előttem is mondták, a munkáltatók nyelvpótlékot nem szívesen fizetnek ki ha nem muszáj... (pl. ha valaki csereprogram nélkül, angol felsővel, német szakmaival megcsinálta ugyanazt az egyetemet, megkapta a diplomáját, elvileg el tudja látni a betöltendő munkakör feladatait, miért ne őt alkalmazzák, miért téged, csak mert beszélsz + 2-3 nyelvet és tanultál is külföldön)
(Inkább külföldre orientálódj, ott jobban megbecsülik azt, aki BESZÉL nyelveket... mert a nyelvvizsga nem feltétlenül takar tusást)
A kínait biztos nem fogod egy év alatt megtanulni. Ott az általános iskolában is végig szinte a nyelvet tanulják, de kevés az az átlag ember, aki még egy újságot is tökéletesen el tudna olvasni.
Amúgy nem érdemes sok nyelvet tanulni, mert mindnek úgy sem veszed hasznát.
Ha 3 nyelvet tudsz (anyanyelveden kívül) az már untig elég.
Tehát német, angol, meg pl. orosz.
Minden attól függ, hogy hol akarsz dolgozni. Például ha te már most tudod, hogy a franciáknál szeretnél dolgozni, akkor egyértelmű, hogy tanulj franciát, mégpedig egyre magasabb szinten.
De ha pl. azt mondod hogy lótenyésztéssel akarsz foglalkozni a spanyoloknál, akkor spanyol, és így tovább.
Tehát mindig légy céltudatos, arra vonatkozóan, hogy mi is a célod az adott nyelvvel.
Ezenkívül sok esetben felmerül még egy probléma. Sokak abban a tudatban vannak, hogyha birtokolnak egy nyelvvizsgát, akkor ők már tudják az adott nyelvet.
Ez nem így van. Csak itt nálunk, meg amerikába van ez a papírmánia.
Ha kimész külföldre, ott az számít, hogy tudsz -e beszélni az adott nyelven, vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!