Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy tanuljátok az angol...

Ti hogy tanuljátok az angol nyelvtan példaszavait?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet hülye kérdés lesz, de valamit nem értek. Nyelvvizsgára készülök és gondoltam átismétlem a mellékneveket, határozókat stb. Az lenne a gondom, hogy ugye a nyelvtani szabályokhoz adnak olyan példaszavakat, amiket mondjuk csak és kizárólag az adott szabállyal szabad használni. Viszont érthető módon csak példákat írnak vagyis nem írják le az adott szabály alá tartozó összes szót. Az lenne a kérdésem, hogy ha nyelvvizsgán vagyok honnan fogom tudni hogy a többi szót milyen szabály szerint kell alkalmazni. Mert ugye például van olyan szó, amit lehet alkalmazni névszói kiegészítőként, de nem lehet alkalmazni jelzőként és fordítva stb. Remélem érthető voltam...mondtam hogy hülye kérdés :D
2012. aug. 1. 16:41
 1/2 ttiittaa ***** válasza:

Hááát, amikor egy-egy melléknevet tanultál, kellett volna megtanulni, melyiket hogy lehet használni... Az úgy igen nehéz, hogy tudsz egy csomó melléknevet, és utána próbálod bekategorizálni: atrributive only, attributive/predicative,...


Ez olyan, mint ha németből lenne bizonyos szókincsed, és utána próbálnád a névelőket megtanulni...


Azért nem szabad elkenődni! Valószínűleg valahol hátul mélyen megvannak ezek a dolgok, tehát adott helyzetben több mint valószínű jól használod pl a mellékneveket, de mondjuk táblázatba foglalni őket, hogy melyik lehet csak jelző, melyik lehet csak állítmány része, illetve mindkettő, szerintem egy native speakernek is feladná a leckét!

Ha bizonytalan vagy egy-egy konkrét esetben, akkor egy jó egynyelvű szótár megoldja a problémádat (angol-magyar szótárat én még nem találtam, amelyikben ilyen info lenne)

2012. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem találkoztam ilyen szótárral. Hát jobb híján magolok aztán majd kiderül... :)Köszi a segítséget! :)
2012. aug. 3. 05:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!