Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez a nyelvvizsgán?...

Hogy is van ez a nyelvvizsgán? (TELC C1)

Figyelt kérdés

Az írásos résznél ugye van egy kötelező fogalmazási feladat illetve van egy választható, amikor 4 közül lehet választani.

A kérdésem az lenne, hogy milyen formai sajátosságoknak kell meglenni? A próba feladatsorból látom, hogy lehet essay, review és letter esetleg artice is.

A tanfolyamon nem vettünk semmilyen formai dolgot, elég, ha csak folyamatosan írom a dolgokat vagy a levélnél kell címzés stb.?


2012. júl. 30. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én középfokúzni (TELC) fogok fogok 11-én. Nekem csak egy levelet kell majd írnom, viszont vannak formai követelmények,de ezek általában le is vannak írva a feladatban, pl.:


" Before starting the letter, decide on the order in which you think the points should be included as well as an appropriate introduction and close. Include your address and the address of the company, also the reference line, date, salution ans closing formula. You have 30 minute on which to write the letter. Please write 150-200 words." (Ez egy középfokú leírásnak a vége.)


Tehát kell címzés, dátum, tárgy (amiket én kifejezetten nem szeretek mindig írogatni, de ha muszáj, akkor muszáj).


Középfokon általában hivatalos (információkérő, panaszkodó, állásra jelentkező) leveleket iratnak, viszont tanultam írni azokat is amiket te írtál (essay, review, letter). Leírom, hogy én miket tanultam, viszont nem kioktatásnak szánom, mert most olyan rossz érzésem van, hogy egy felsőfokúzónak írom ezt.


Letter:

Jobb felső sarokba megy a címed: név; alá utca és házszám, alá irányítószám és város; alá ország; alá dátum. Ez alá, viszont baloldalra a címzett adatai ugyanebben a sorrendben. (Név helyett ugye lehet egy gyár vagy kft. neve is. :)


Ezek után egy sor kimarad és írod a tárgyat én általában csak annyi írok, hogy: 'Ref.: asking for information/ making a complaint/ applying for a job'.


Alatta megint kimarad egy sor és akkor 'Dear Sir/Madam,', megint kimarad egy sor és írod a levelet. :D A bekezdéseket pedig nem kezdjük beljebb, hanem egy sor kimaradással írjuk. (mint én is most :DD)


A végére meg egy lezárás és aláírás. (Én mindig kétszer írom alá: először odaírom írott betűkkel a nevemet, utána pedig alá nagy, nyomtatott betűkkel is; egyszer ezért vontak le nekem pontot egy versenyen, mert csak írottan írtam oda.) Azt hiszem ennyit tudok róla.



Essay:

Igazából ezt meg kell írni. :D Itt viszont nem hagyunk ki sorokat, mint a levélben, hanem beljebb kezdjük a bekezdéseket. Van címe is, ahol ugye "minden" nagy kezdőbetűs: 'The Pros and Cons of Living at an Elderly Home or at Home' Általában én egy ilyen általános kérdéssel vagy megállapítással kezdek, pl.: 'Have you ever thought of sending your retired parents into an elderly home? Do you think that it is better for them at their real home? It is your decision but there are two sides to everything.'

Aztán ütköztetem az érveket az ellenérvekkel, mi miért jobb, miért nem. Aztán a végére egy összefoglalás.


Review:

Bevallom egyetlen egy darab ilyet írtam egy könyvről. :D Hát ugye cím...az nekem a könyv címe volt. Az első bekezdésbe leírtam a címet, szerzőt, a föszereplő nevét, hogy hol játszódik a történet. Persze teleraktam melléknevekkel. :D

A fő részben leírtam, hogy miről szól, kisebb rejtélyekkel persze. A végén pedig ajánlottam, hogy kiknek fog tetszeni, meg hogy alig tudtam letenni. :D


És van az article, amit még nem írtam sosem. Arról nem tudok mondani semmit. Igazából miről lehet itt írni? Emberekről, helyekről, épületekről, tárgyakról, fesztiválokról, ünnepségekről. Nem tudom, hogy van-e valami követelmény. Szerintem itt is kell címet írni.


Hát bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült. Remélem azért tudtam valamit segíteni. Ha esetleg tudok még valamiben segíteni, akkor szólj. A vizsgára pedig sok sikert kívánok:


16/F

2012. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, én is most megyek, neked is sok sikert. :)

Azért kérdeztem, mert felsőfoknál nincs megadva pl. hogy milyen címre kell címezni stb. :)

2012. júl. 30. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!