Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leggyorsabban...

Hogyan lehet a leggyorsabban sok angol szót megtanulni?

Figyelt kérdés
a helyzet az, hogy decemberben angol középszintű nyelvvizsgára megyek, és rengeteg szó vár még rám, amiket meg kellene tanulnom. Valaki tud egy hatékony módszert? - azon kívül, hogy üljek le és magoljam be:D? (szorgalomból nincs hiány) de valaki tud segíteni, hogyan a legcélszerűbb megtanulnom őket? Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm:))
2009. júl. 17. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
csapj fel egy angol magyar/magyar angol szótárt és pl.5-10 oldalanként nyisd ki és onnan egy pár szót tanulj meg.
2009. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
első vagyok.fel is írhatod és akkor jobban megragad.
2009. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, kipróbálom:)
2009. júl. 17. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sokat olvass, és mindegyik szövegből néhány szót, ami érdekel keress ki a szótárból. Ne az összeset, mert arra nincs idő és elvész az olvasás öröme. Előbb-utóbb a régen ismeretlen szavak ismerősként fognak visszaköszönni úgy, hogy észre se veszed. Meg kell különböztetni az aktív és passzív szótudást és a vizsgákhoz inkább a passzív kell, vagyis hogy megértsd az olvasott és hallott szöveget. A levélíráshoz úgyis van szótár (persze nem írhatod ki az egész levelet belőle), a szóbelihez meg inkább tematikus szógyűjteményeket pl Words, Words,Words tanulmányozz. A magolás nem elég, folyamatosan ismételni kell, játszani velük, mondatokat alkotni, magadban vagy valakivel beszélni és ha hiányzik egy szó, gyorsan megnézni, ha fontos neked, akkor megmarad.
2009. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi!!:)
2009. júl. 18. 16:14
 6/9 anonim válasza:
100%
filmnézés angolul angol felirattal --> nagyon hasznos, főleg a hétköznapi nyelv & szleng szempontjából, amit nálunk sehol se tanítanak meg.
2009. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen!A 19:19-essel egyet értek.
2009. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az olvasás nem éppen a gyors szótanulás miatt jó.

Azzal a szövegértési tudásodat tudod javítani, hogy egy szöveget egészében megérts, de ha egy-két szót meg is nézel, az nem segít annyit, mintha leülnél egy tematikus szókincskönyv mellé és úgy tanulnád. Plusz abból, hogy olvasol összeszehetsz pár ( ebben az esetben ) felesleges szót, ami pedig csak az energiádat veszi el. Én a tematikus szótanulást ajánlom, és persze a filmeket. Nem is baj, ha nem tudatosul benned hogy azokat a szavakat is ismered, amik a filmekben hangzanak el, de a kifejezések elő fognak jönni a megfelelő időben, meglásd : )

Utána pedig, ha már úgy érzed elég szót tudsz, valamint a szövegértéseden szeretnél javítani, nyugodtan olvass könyveket, mert az is nagyon sokat segít : ) De azzal szerintem annyi aktív szótudást nem tudsz összeszedni mint a leülök és megtanulom módszerrel. ( bármilyen nehéz is néha )


Mondom én, de én sose voltam képes megtanulni az összes szót ilyen módszerrel :D Nekem inkább a filmek váltak be.

2009. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
tematikus szótanulással sokkal több kevésbé fontos szót tanul meg az ember mint az olvasással.
2009. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!