Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diszlexia! Ki tud segíteni?

Diszlexia! Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg,hogy diszlexiás vagyok,és ezért nem megy az angol nyelv tanulása...Amikor gyerekként tanulnom kellett idegen nyelvet az iskolában(nekem még az orosz nyelv volt a kötelező),akkor ha valakinek nem ment a tanulás azzal magyarázták,hogy "nincs nyelvérzéke"....Igazából nem volt téma a diszlexia.De ennek ellenére mindig jó tanuló voltam,csak hát a nyelvtudásommal voltak csak gondok.Most,hogy 30 felett vagyok,és külföldön élek egy ideje,már szégyellem,hogy egyszerűen még mindig nem értem a nyelvet,pedig sokan mondanák,hogy ennyi idő után minimum a társalgási szint meglenne...Pedig tényleg szeretném megtanulni,és teszek is érte..Pl: Intenzív angol tanfolyamra jártam(napi 3 óra tanfolyam),majd otthon is 2 órát tanultam..(hallás utáni fejlesztés CD-ről) rendszeresen járok olyan helyekre ahol sok angol szót lehet hallani..a TV is angolul megy,hisz mint írtam itt élek kint.De még mindig nem tudom,hogy ezek után mit tegyek,hogy legyőzzem a diszlexiámat,és végre megtanuljam a nyelvet...Már nagyon el vagyok keseredve!Volt valaki hasonló helyzetben,vagy mit tanácsoltok mit tegyek még???Előre is köszönöm a segítséget..
2009. júl. 13. 15:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

00.10. Nem a teszt alapján állítottam fel a diagnózist.Már írtam,hogy voltam vele orvosnál...

07.00.Már utána jártam az otthoni TB-nek.Hiába fizetnék "pár hónapig" maga a készülék nincs ingyen,és NEM OLCSÓ.Majd idővel ha lesz pénzem venni fogok.Nem vagyok gazdag ember,és van gyerekem is akinek biztosítanom kell a jövőjét.És igen sokat jártam orvoshoz a halláscsökkenésem miatt.(a magas hangfrekvenciákat pl:sziszegés...nehezen hallom meg.)Nem azt kértem senkitől,hogy piszkáljatok,és hogy menjél haza tanácsot.Azt kértem,hogy tudtok -e abban tanácsot adni,hogy miként tanuljak,vagy fejlesszem magam,hogy haladjak.Haza menni nem tudok,és nem akarok mert családostul élek itt kint,és van munkám...

2009. júl. 14. 11:34
 12/12 anonim ***** válasza:
52%
Na akkor ha se hallás után nem megy se írás olvasás után , maradt a látás, próbálj meg képeket készíteni, képes szótárakat olvasgatni, és ne kerüld azokat a helyzeteket amikor használnod kell a nyelvet ,mert úgy tanulod a legjobban. Gyakorlatba ágyazva.
2009. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!