Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diszlexia! Ki tud segíteni?

Diszlexia! Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg,hogy diszlexiás vagyok,és ezért nem megy az angol nyelv tanulása...Amikor gyerekként tanulnom kellett idegen nyelvet az iskolában(nekem még az orosz nyelv volt a kötelező),akkor ha valakinek nem ment a tanulás azzal magyarázták,hogy "nincs nyelvérzéke"....Igazából nem volt téma a diszlexia.De ennek ellenére mindig jó tanuló voltam,csak hát a nyelvtudásommal voltak csak gondok.Most,hogy 30 felett vagyok,és külföldön élek egy ideje,már szégyellem,hogy egyszerűen még mindig nem értem a nyelvet,pedig sokan mondanák,hogy ennyi idő után minimum a társalgási szint meglenne...Pedig tényleg szeretném megtanulni,és teszek is érte..Pl: Intenzív angol tanfolyamra jártam(napi 3 óra tanfolyam),majd otthon is 2 órát tanultam..(hallás utáni fejlesztés CD-ről) rendszeresen járok olyan helyekre ahol sok angol szót lehet hallani..a TV is angolul megy,hisz mint írtam itt élek kint.De még mindig nem tudom,hogy ezek után mit tegyek,hogy legyőzzem a diszlexiámat,és végre megtanuljam a nyelvet...Már nagyon el vagyok keseredve!Volt valaki hasonló helyzetben,vagy mit tanácsoltok mit tegyek még???Előre is köszönöm a segítséget..
2009. júl. 13. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos vizsgalat erositette meg, hogy diszlexias vagy? A szakmamba vag a kerdes, es en leiras alapjan nem neveznem annak. A magyar nyelv es irodalom targy hogy ment? Jo volt a szovegertesed az iskolaban?
2009. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elmentem egy pszichológushoz.Ott kellett egy diszlexia tesztet kitöltenem,majd elbeszélgetett velem a doki is.Sajnos az jött ki,hogy az vagyok,és ezért megy ilyen siralmasan a nyelvtanulás...A többi tantárggyal igazából nem sok bajom volt(pár éve estin le is érettségiztem)talán csak annyi,hogy kevesebb türelmem volt a tanuláshoz..Meg amit egyszer megtanultam,azt pár napon belül el is felejtettem.Persze ha az adott téma valamiért megfogott azt mai napig is tudom...
2009. júl. 13. 16:08
 3/12 A kérdező kommentje:
A szövegértésről annyit,hogy ha egy versnél kellett szöveget értékelni...nos..nem a legjobban ment...
2009. júl. 13. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na most kezdjük azzal,h a diszlexia megállapításában egy pszichológus nem kompetens. Gyógypedagógus az igen. De a problémádat tekintve, sztm itt valami más hiba lehet,hiszen oké ,h nehezen megy a diszlexiásnak az idegen nyelv tanulása, de azért az általad leírt dolgok elég mély diszlexiára utalnak. Márpedig ebben az esetben, ha valóban erről van szó egyértelmű,h minden más tantárgyból is bukás közelben kellett volna lenned. Az,h írás illetve olvasás után nem megy a nyelv még egy dolog ,de h hallás után sem, az már sztm kevésbé a diszlexia hibája.
2009. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én elkeseredésemben mentem az orvoshoz,hátha tud segíteni.Lehet,hogy rossz helyre mentem(ezek szerint biztosan) de az orvos amikor elbeszélgettünk,és több általános kérdés után mondta,hogy nagyon valószínű a diszlexia...Igazából nem akarom erre a "betegségre" hárítani csak valami megoldást keresek ahhoz hogy végre tudjak nyelvet tanulni...A hallás után meg nem értés azért is okoz gondot mert hallás csökkent vagyok...
2009. júl. 13. 18:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt találsz egy tesztet a diszlexia felnőttkori maraványtüneteiről, egyébként meg a [link] sok olvasnivalót. (Már amennyire csábít a sok olvasnivaló :)

Szerintem inkább a halláscsökkenés lehet a probléma kulcsa, hallókészüléked van?

Ne másokhoz mérd a haladásodat, hanem saját magadhoz. Halláscsökkenés, diszlexiagyanú, feltehetően gyengébb nyelvérzék: ez mind akadálya a nyelvtanulásnak. Ne másoknak akarj megfelelni, te mindent elkövetsz, amit csak lehet, erre legyél büszke, azoknak könnyű, akik szerencsés adottságokkal semmi erőfeszítéssel érnek el eredményt. Szép lassan nyilvánvalóan előre fogsz haladni. Biztos hogy sokkal jobban tudsz angolul, mint a legtöbb ember és valószínűleg jobban, mint amit gondolsz magadról.

Angoltanárnő

2009. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ki töltöttem a tesztet:"Pontjainak száma 100 pont felett volt - nagy a valószínűsége, hogy nehézségeiben a diszlexia jelentős szerepet játszik." Valami hasonlót kellett régebben is kitöltenem..Szóval ezt írta ki.Sajnos nincs hallókészülékem,mert nagyon drága,és nincs rajta semmi TB-támogatás.Igaz most avval sem érnék el semmit,hisz külföldön élek ,és itt Angliában sincs ingyen...De most már végképp nem tudom,hogy mit tegyek ,hogy tudjak beszélgetni!!!El se hiszitek,hogy milyen rossz az,hogy állandóan kérni kell valakit,hogy mondja már el mit mondtak....Tényleg szégyellem magam....De azért köszönöm a válaszokat...
2009. júl. 13. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Most komolyan egy netes teszt alapján állítottál fel magadról egy diagnózist? Ennyi erővel a Cosmo egyik számában is kitölthetted volna ugyanezt.
2009. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

19.59 vagyok. Először is 00.10-nek: annak, hogy egy teszt az interneten jelenik meg, semmi köze nincs az értékéhez, egyszerűen ez egy mai kommunikációs forma. Ha egy Petőfi-verset az interneten olvasol, akkor az már értéktelen? A teszt nem orvosi diagnózis, hanem önellenőrzés. És történetesen a diszlexia legnevesebb hazai szakértője, számos könyv szerzője és akkreditált továbbképzés vezetője, dr Gyarmathy Éva írta.

Neked pedig: nem ismerem a körülményeidet, van-e itthon társadalombiztosításod, de Magyarországon orvosi rendelvényre biztos, hogy a TB támogatja annyira a hallókészüléket, hogy ki lehessen fizetni. Angliában lehet, hogy nem. A halláscsökkenés önmagában jelentősen akadályozza a külvilág megértését, hát még ha egy hadaró idegen nyelven van. A diszlexia a hallás utáni értést nem hiszem, hogy befolyásolja, sok más nyelvtanulási tényezőt igen. Neked magadnak kell valamit tenni: minimum itthon fizetni a tb-t egy pár hónapig és kiváltani a tb-s hallókészüléket, (egyáltalán milyen fokú a halláscsökkenés, orvos foglalkozott vele?), vagy előbb-utóbb - nem tudom, mióta vagy kint és ezalatt mennyit fejlődtél - elgondolkozni azon, hogy haza kéne jönni. Mit dolgozol (gondolom több pénzért, mint itthon), a munkád ellátását nem zavarja a megértés nehézsége?

2009. júl. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak ez nem egy vers, hanem egy diagnosztikai eszköz, ami nagyon jól tudjuk,h több 10 sőt 100 ezer forintokba kerül ma Mo-on , ezért nem pakolgatják föl a netre. Arról nem is beszélve,h a teszt eredménye önmagában nem mutat gyakorlatilag semmit. Ja és mellé lehet írni szép nagy neveket ,csak attól még az normális embernek ugyanazt a semmit jelenti majd.
2009. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!