Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul beszélők, segítség! A...

Olaszul beszélők, segítség! A "ti voglio bene" pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy olyasmi, mint a "ti amo", de szerelemmel szeretni valakit, vagy csak barátilag?
2009. júl. 6. 15:09
 1/10 anonim válasza:
14%
a voglio azt jelenti hogy akarlak ,a ti a téged a bene a jó vagy jól,szóval így összerakva kb. úgy hangzik hogy "jól akarlak " bár elég furán hangzik,a jelentése amúgy is szövegkörnyezettől függ.
2009. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudok olaszul elég jól, értem is, hogy külön külön mi mit jelent,csak azt nem tudom, hogy ez a "szeretni" "szerelemmel szeretni"-t, vagy "barátként szeretni"-t jelent? És nagyon fontos lenne...
2009. júl. 6. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
szerelemmel mondják inkább.
2009. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerelemmel. Szabadfordításban úgy mondanám, kívánlak.
2009. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, akkor megmondanád, hogy aki ezt mondta nekem, arra utal, hogy csak testi kapcsolatot akar semmi mást?
2009. júl. 6. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül csak "azt"akarja,de az biztos h.fizikailag is vonzódik hozzád:)
2009. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A ti voglio bene azt jelenti hogy nagyon bejössz.Semmi akarlak meg ilyenek..
2009. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 R.Nicy válasza:
Mindenkinek szeretném mondani hogy a ˇˇTi voglio beneˇˇ azt jelenti, hogy szeretlek és családtagoknak, barátoknak.... stb. És a ˇˇTi amoˇˇ a szerelmesek szokták mondani.
2013. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az olasz anyanyelvű tanárom is gyakran mondja, hogy "Ti voglio bene", erősen kétlem, hogy kívánna. Én is úgy tudom, hogy barátoknak, családtagoknak mondjuk így azt, hogy "Szeretlek", míg a "Ti amo" lehet mindkettő eset.
2014. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ti voglio bene --- nincs szexuális tartalma!!!!

Barátok mondJák egymásnak vagy voltaképp bárki bárkinek.

Annyit tesz

Nagyon Kedvellek! !!!!!!

2017. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!