Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyolt megtanulni tényleg...

A spanyolt megtanulni tényleg könnyebb, mint az angolt vagy csak elsőre tűnik annak?

Figyelt kérdés
Annyira egyszerűnek tűnik nekem..
2009. júl. 6. 01:53
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Igen, eloszor tényleg egyszerunek tunik :)

Én angolul kb. kozépszinten beszélek, a spanyolt is tanultam régebben. A spanyolban eléggé bonyolult szavak vannak, de persze meg tudod tanulni, ha akarod.

Az angolban inkább a kiejtés a nehéz, aki meg csak beszélni tud, leírni nem tudja.

2009. júl. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A spanyolt angol után kifejezetten könnyű szerintem, mert az angol alapján a szavak jó részét érted.
2009. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Az angol a Föld legkönnyebb nyelve.


Egyszerű.

Ott van mindenhol a világon, körbevesz, csak ki kell nyitnod a szemed, füled és már érintkeztél is vele.


Általános iskola negyedik óta teljességgel magamtól tanultam az angolt és pár évvel később folyékonyan beszéltem.

2009. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Mind nyelv egyforma nehéz. Egyes dolgok könnyűek, mások nehezek, de átlagban kiegyenlítik egymást.


Az angolt könnyebb elkezdeni, könnyebb elérni alapszintű tudásig. Aztán nehezedik. A spanyol meg kezdetben nehezebb, aztán könnyebb.


Kiejtés szempontjából a spanyol a könnyebb, ez tény, mivel kevesebb a fonéma benne.


Ragozás szempontjából a spanyol igeragozás bonyolultabb, mint az angol.


A szókincs jelentős része közös a két nyelvben, az angolban meglévő latin és francia jövevényszavak miatt. A spanyol nyelv gyakorlatilag egyezik a latinnal, annak kései változata, jóval inkább, mint pl. az olasz.

2009. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
én angolul 12 évig tanultam általánosban meg gimiben és egy mondatot nem tudok kinyögni, míg a többieknek közép- és felsőfokú nyelvvizsgája volt. olasz szakon vagyok egyetemen és itt 3 hónapig tanultam spanyolul és jobban beszélek spanyolul, mint angolul. ízlések és pofonok:)
2009. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen nyelveket szeretsz.


Angol érddekes egy germán nyelv, már csak ha azigeragozást értjük


A spanyol igeragozás a latin vagy romanizmusi (akinek tetszik) alapszik. egyszerűen minden számhoz és szeélyhez külön ragok vannak. Kiejtés sokkal könnyebb. Sőt az igeidőkből is kevesebb van mint az angolé.


Nekem a neolatin nyelvek jöttek be.

2009. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyelvek kb. egyforma nehezek, különbséget a már ismert nyelvek okoznak. Nyilván ha ismersz valamilyen nyelvet, akkor könnyebb a rokon nyelveit megtanulni.
2009. júl. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!