Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a nyelvtanulás...

Mit gondoltok a nyelvtanulás különböző módjairól? Ki hogyan tanul nyelvet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tizennyolc felettiek válaszát várom, hogy ők hogyan tanulnak nyelvet. Egyetértetek-e azzal, hogy szavakat úgy nem lehet tanulni, hogy magoljuk, hanem valamihez kell kapcsolni? Én egyébként nem értek egyet azzal, hogy szókincset ne lehetne megtanulni magolás útján. Sőt szerintem igenis, nagyon fontos, hogy valamilyen szinten tudjunk memorizálni akár szavakat, vagy szövegeket is. Mit gondoltok? Ti hogyan tanultok nyelvet? Szintén ezzel kapcsolatos kérdésem, hogy mi az előnye a csoportos, illetve az egyéni nyelvtanulásnak? Várom válaszaitokat. Előre is köszönöm.
2012. jún. 17. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Két módon tudok nyelvet tanulni, az egyik az itthoni iskolai módszer (talán 3-4 év alatt össze lehet vele hozni egy középfokú nyelvvizsgát), a másik pedig a mély víz (az angolt például így tanultam, januárban nagy nehezen össze tudtam rakni négy-öt szavas mondatokat, május elején folyékonyan beszéltem kisebb nyelvtani hibákkal, júniusban a középfokút tettem le, következő év februárjában felsőfokút). Persze benne van az is, hogy nagyon jó és nagyon szigorú tanárt fogtam ki, angol anyanyelvű volt a hölgy, a mai napig imádom, viszont akárhogy könyörögtem, nem volt hajlandó sem beszélni, sem érteni magyarul... a harmadik órán megszólaltam, iszonyú hibáim voltak, visszakérdezett (megismételte a mondatomat helyesen), és attól a perctől tudtunk kommunikálni. Sosem javított ki, csak visszakérdezett a helyes mondattal, mintha nem hallotta volna rendesen :) Egy idő után rászoktam a helyes beszédre :)


21/L

2012. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdés, ide leírtam amit gondolok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Szóval én teljes mondatokat magolok. Én ezt is magolásnak tartom, csak eggyel jobb módszernek, mint szavakat magolni.

Ha van valami triviális szó (mert már létezik hasonló szó a magyar nyelvben, vagy egy másikban, amit már tudok valamennyire), akkor azt néha magában tanulom.

Esetenként lehet párbeszédeket is tanulni, más szövegek megtanulására én nem érzek motivációt.


Vannak, akik a "nem hagyományos" nyelvtanulást részesítik előnyben. Én még nem tartok ott :-)


A csoportos tanulás előnye, hogy van kivel kommunikálni, mert a nyelv lényege mégiscsak a szóbeli kommunikáció lenne (részben írásbeli). De megfelelő partner elég nehéz találni.

Úgyhogy egyedül tanulok, jobb híján, de legalább a saját ütemem szerint.

2012. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!