Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rosetta stone programot...

Rosetta stone programot használ valaki? (több lent)

Figyelt kérdés

Letöltöttem a Rosetta stone version3-at, (a német részét használnám) de a nyelvnél csak 3Stufe van.


Hánynak kéne lennie?

Ha több lenne belőle, honnan tölthető le a többi?


2012. jún. 16. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a stufe szintet jelent akkor ötnek.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb nyelvekből (angol, francia, német - én ezeket használgatom) összesen 5 szint van.


Te milyennek találod a programot? Érdekelne a tapasztalatod, meglátásod!

2012. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Letöltöttem azt a torrentet is, de van egy problémám:


Amikor hozzá akarom adni a 4-es vagy 5-ös szintet (Stufe) akkor a következő hibaüzenet jelenik meg:


"Für diesen Sprachinhalt ist eine Aktualisierung von Rosetta Stone erforderlich."


(Ehhez a nyelvterülethez a Rosetta Stone aktualizálása szükséges).


De hogyan lehet aktualizálni?

Vagy mit csinálok rosszul?


Az első 3 szint egyébként (melyek eredetileg is megvoltak) minden további nélkül működnek.


Ötlet?

2012. jún. 16. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nem tudok hirtelen válaszolni.

Végigpörgetted az első három szintet teljesen? Azoknál soha semmilyen hibát nem észleltél még azután sem, hogy ez a hibaüzenet előjött a 4. és 5. szintnél?


Képernyőképet tudnál mutatni róla (hibaüzenetről)?

2012. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már megoldódott a probléma, egy másik alapprogramot töltöttem le, melyet az első válaszoló ajánlott. Ezzel már funkcionál minden.

Egyébként teljesen véletlenül tegnap találtam rá erre az oktatóprogramra, itt a gyakorikerdes.hu-n, most majd folyamatosan tesztelem, hogy alkalmas -e tanulásra.


A 3.-as szinttel kezdem (már van alaptudásom németből).

Ami biztosan hasznos lesz, a kiejtések gyakorlása. Még kiváncsi vagyok a szókincs mennyiségére is (azt mondják, kb. 2000 szó), de igazából azt kéne tudni, hogy az ismeretlen szavak száma mennyi.


Használjátok egyébként ti is ezt a programot?

Mennyire válik hasznára?

2012. jún. 16. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Én használgatom ezt franciából. Nekem sokat segít. De ez személyfüggő.

2012. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz a program használatával? Milyennek találod eddig?
2012. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt tapasztaltam, hogy kb. az első 3 szint viszonylag jó, de csak kezdőknek ajánlom, ez egy minimális alaptudást jelent, a családodról, meg a ház körül.


Kell szótárazni a félreértések elkerülése végett, továbbá bizonyos nyelvtannak sem árt utána nézni.

Például nem mindíg egyértelmű, egy képből eldönteni, hogy múlt, jelen vagy jövő időről van e szó.


A 4. szinttől kezdve hirtelen zavarossá válik a program. A képek félreérthetőek, a tanulandó mondatok hosszabbodnak, sok esetben kérdéses, hogy melyik szónak mi is a szerepe.


Úgy gondolom, kiegészítésnek tökéletes, de pusztán ebből lehetetlen megtanulni egy nyelvet.


Részemről már nem használom, nemrég tettem sikeres középfikú nyelvvizsgát, de tudásom 95%-át nem ettől a programtól kaptam.

2012. aug. 3. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!