Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, spanyol és japán...

Német, spanyol és japán nyelvhez milyen tankönyvet ajánlanál? (önálló tanulás kiv. A németnél)

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Colores Uno--spanyol
2012. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Japánhoz az angol nyelvű Genki vagy a magyar Dekiru azok, amelyek ismertek és elismertek (utóbbihoz mondjuk még nem volt szerencsém, mindamellett nincs is más választás magyar nyelvű tankönyvek közül).


[link]

Illetve nem tankönyv, de ez az oldal, bár közel sem teljes, de érdekes és hasznos anyagokat is tartalmaz. Ha szerzel könyvet, kiegészítésként jól jöhet ez az oldal.

2012. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:
100%

Önálló tanuláshoz spanyolból dr. Király Rudolf: Spanyol nyelvkönyv (Tankönyvkiadó, 1964.). Elég régi, nyelvtanközpontú, a szóbeli kommunikációval nem nagyon foglalkozik. Magántanuláshoz azért jó, mert a nyelvtant jól elmagyarázza egészen középfokig. Sajnos elég nehéz beszerezni, könyvtárakban jobb esetben megvan, ill. antikváriumokban.


Frissebb a Nagy Erika - Seres Krisztina - Adela Milán Vela-féle Spanyol nyelvkönyv I. (Nemzeti Tankönyvkiadó, 1998.), ez is egész jól elmagyarázza a nyelvtant, de ezt is már nagyon régen láttam könyvesboltban, de elméletileg könnyebben beszerezhető.

2012. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
némethez én Maklári Tamás Német nyelvtani ABC c.könyvét ajánlanám. kortól és nyelvi szinttől függetlenül bárkinek hasznos lehet. mindegy, hogy a tanárnál milyen könyvet használsz, ez egy remek kísérőkönyv lehet :)
2012. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:

És, ha jól emlékszem, van az a "Könnyen, gyorsan" sorozat, annak sokféle változata. Biztos létezik német is. Úgy emlékszem, az is jól elmagyarázza a nyelvtant.

Szerény emlékeim szerint Vajda-Fürst szerzőktől is létezik olyan német nyelvkönyv, ami a nyelvtant is jól elmagyarázza, de még se antikváriumban, se könyvesboltban nem láttam, és kicsit régi is.

De a spanyolnak is biztosan létezik a "Könnyen, gyorsan" változata. De lehet, hogy ez annak a könyvnek egy újabb kiadása, amiről korábban írtam itt fentebb.


Ha nagyon érdekelnek ezek, írj vissza és megnézem a kiadót, címet stb. pontosabban.

2012. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a többnyelves sorozatokat nagyon szeretem, megköszönném, ha megnéznéd, de azért én s ráguglizok, hátha :)
2012. jún. 22. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!