Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány nyelvvizsga kell?

Hány nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy Semmelweis egyetemen két nyelvvizsga kel a diplomához. Ez most úgy van, hogy két különböző nyelvből? és ha igen milyen szintű? Vagy esetleg úgy nem lehet, hogy csak egy nyelvből, de abból emelt szintű? Azért lenne kérdés, mert azt mondták, mert nem lehet előrehozott érettségit tenni nyelvből, én pedig októberben akartam németből(akkor leszek 11.-es ) De 12.-ig nem akarom felejteni, ezért lehet hogy belevágok a felsőfokúba. De akkor amellett nem angoloznék. Van más olyan egyetem ahol még kettő nyelvvizsga kell? Illetve milyenek az esélyeim, ha nincs angol nyelvvizsgám? Úgyis felvesznek majd munkahelyekre(még ha nem is a Semmelweisre megyek)?

2012. jún. 6. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Oda járok és nem tudom honnan vetted ezt, de nem kell 2 nyelvvizsga (még).
2012. jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Általában azokon a szakokon kell két nyelvvizsga, ahol később külföldi "partnerekkel" fogsz együtt dolgozni. Pl. idegenforgalom, nemzetközi gazdaságtan, stb. A két nyelvvizsga két különböző nyelvet is nyelent. A felsőoktatási intézmények megszabják, felsőfokú, középfokú vagy alapfokú nyelvvizsgát kell-e szerezned, az általános vagy szaknyelvi legyen-e és van ahol azt is megmondják melyik legyen az egyik nyelv.
2012. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: hát ha oda jársz és így van akkor jó. Am olvastam valahol, de gőzöm sincs hogy hol, lehet hogy nem is hivatalos helyen, hanem valami kommentelőnél. Csak nagyon emlékeztem rá.

2.Köszönöm, egyszerűen úgy rémlett hogy kell, és hogy mindegy milyen fokú, nem tudom hol van erről infó, sehol sem találtam, még a honlapon sem:D

2012. jún. 6. 23:44
 4/5 A kérdező kommentje:
***1.válaszolónak még: miért, egyáltalán mondták hogy esetleg később majd kell?
2012. jún. 6. 23:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem biztos, hogy nem, de az újabb évfolyamokkal ki tudja mit művelnek már :S De amúgy egészségügyi területre csak nem kell 2, az a gazdaságtudományra jellemző. Amúgy ált. 2 középfokról van szó. (Persze lehet felső is.)
2012. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!