Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz nekiugrani egy...

Mennyire nehéz nekiugrani egy középfokú angol nyelvvizsgának annak megfelelő tudással? Elég ha tanulmányozom eddig tanultakat és teszteket csinálok?

Figyelt kérdés
Teszten amit csináltam neten, azon átmentem volna, persze nem komplex volt csak mindenből egy kicsi. Érettségi jól ment, el tudok társalogni angolul, igaz kell néha gondolkodnom meg a különleges szavak nem mennek és nagy szókincsem sincs. Középfokút azért akarom megcsinálni mert egyrészt visszaigazolás nekem hol tartok valójában, másrészt pedig pénz jár érte.

2012. jún. 5. 17:14
 1/2 anonim válasza:
92%

Az mindig jó, ha anyagot ismételsz és teszteket csinálsz, de az is jó, ha csak simán angolul olvasol (kiválóan fejleszti a szókincset, és rááll az agyad az angol mondatszerkesztésre, egy idő után "érzed" majd, hogy valami helyes-e vagy sem) vagy angol nyelvű filmeket nézel, zenéket hallgatsz, esetleg beszélgetsz, ha van kivel. Ezutóbbiakkal sokkal kevesebbet találkozol az oktatásban, pedig hangsúlyos részt kapnak a nyelvvizsgán (hallás utáni szövegértés, szóbeli).

Ha úgy érzed, hogy készen állsz rá, akkor mindenképp csináld meg, pláne, ha - ahogy írod - még konkrét pénzbeli előnyökkel is jár. Drukkolok neked, hajrá! :)

2012. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. jún. 5. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!