Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondjuk németül, hogy az...

Hogy mondjuk németül, hogy az Önök busza?

Figyelt kérdés

a busz elég béna példa, de az a lényeg hogy "der" legyen. És valaki elmagyarázná nekem röviden a személyes névmások birtokos esetét?

köszönöm


2009. júl. 2. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ihr Bus
2009. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és nem kap semmi végződést az Ihr?
2009. júl. 2. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

szerintem Ihnen Bus

de egyáltalán nem biztos

2009. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Alanyesetben nem számít, hogy der. Akkor Ihr Bus. Csakis a többi esetben lényegesek a névelők, pl. tárgyesetben Ihnen Bus - az önök buszát. Az Ihr végződése alanyesetben a birtokok számától és a birtok nemétől függ. Tehát der és das esetén Ihr (alanyesetben), die és többesszámú die esetén Ihre. Pl. az önök gyerekei - Ihre Kinder.

Olyan nincs, hogy személyes névmások birtokos esete. Van birtokos névmás, és van birtokos eset, a kettő nem ugyanaz :P

Birtokos névmások:

enyém - meiner/meine/meines

tiéd - deiner/deine/deines

övé - seiner/seine/seines (hímnemű és semleges nemű); ihrer/ihre/ihres.


A végződés az esettől és a birtok nemétől függ. Pl. - a busznál maradva (: - az én buszom: Meiner Bus. Tárgyesetben: az én buszomat - Meinen Bus, mivel a der tárgyesetben den-né változik. Részesesetben pl. az én buszommal - mit meinem Bus.

2009. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ja bocsi, lehagytam az előbb a többesszámú birtokos névmásokat :D


Tehát:


miénk: unserer/unsere/unseres

Tiétek: euerer/euere/eueres

övék/önöké: ihrer/ihre/ihres --> önöézsnél nay betű az I, de megegyezik.


remélem, segítettem(:

2009. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

huu köszönöm szépen tényleg sokat segítettél :D

és igen, a birtokos névmásra gondoltam xD :)

2009. júl. 6. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!