Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igazak a rémtörténetek a...

Igazak a rémtörténetek a nyelvvizsgákról?

Figyelt kérdés
Nem akarok emelt szintű érettségizni nyelvből (mert akkor már három emelt érettségim lenne és az nagyon sok) így nem kapom meg a középfokú nyelvvizsgát. Az lenne a kérdésem hogy melyik nyelvvizsgát ajánlanátok(ami tűrhető árú)? Ha nem nemzetközi akkor ha német országban dolgozok és nincs nemzetközi nyelvvizsgám akkor is felvesznek állásra? Nagyon sok felől hallottam hogy csak azért megbuktatnak embereket mert ebből pénz jön be nekik, ellenőrizni meg csak 18 éven aluli nézheti át ilyen esetben, ezzel kapcsolatban vannak tapasztalatok?

2012. máj. 11. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is az a véleményem és azt is tapasztaltam, hogy igencsak szeretnek buktatni. Amikor 1-1,5 pontokon bukik el a bukottak 80%-a, az szerintem meglehetősen gyanús!

Egyébként meg lehet tekinteni, kicsit hosszadalmas, pl vidéki városban vizsgázol/laksz, akkor jó esetben lekérik a központból, de hallottam olyat is, hogy fel kell utaznod a központba (Bp), hogy megnézd. Fénymásolni emlékeim szerint lehet talán, így lehet konzultálni utána tanárokkal. Viszont fellebbezni is lehet. (ismerősök közül még senkinek nem jött be)


Másban nem nagyon tudok segíteni. Nézz utána milyen nyelvvizsgák vannak, mindegyik egy kicsit másra megy rá jobban. Válaszd azt, ami neked erősséged!

2012. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én eddig az ECL-nél vizsgáztam mindig. Itt 25ezer a középfok, a feladatok nem vészesek, ha tényleg tudod a nyelvet és nem szoktak csak a pénz miatt buktatni. Ha valaki tényleg tud, akkor nem fognak belekötni semmibe. Egyébként meg az szerintem ne menjen még nyelvvizsgázni, aki a minimumra hajt, hogy éppen átcsússzon. Jobban megéri kicsit rátanulni. Így nem kell kétszer fizetni és a 60%-ra hajtani.
2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze én nem a minimumra hajtok, csak ezeket hallottam hogy ok nélkül buktatnak. Jó eredményt akarok és elég jól tudok németül 8 éve tanulom, ettől függetlenül még így is rá fogok készülni. egyébként Bp közelében lakom, csak nem akarok ilyen ügybe keveredni hogy fellebbezés meg ilyesmik mert nagyon macera, és általában esélytelen a fellebbező számára. ezért inkább fizetek többet mint hogy ilyenekkel kelljen foglalkozni ahelyett hogy tisztességesen átengednék azokat akik megfelelnek vagy jól teljesítenek.
2012. máj. 11. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Én abszolút nem a minimumra hajtottam, felkészítő tanfolyamra jártam előtte, illetve emelt angolra, még is egy ponton vágtak meg. Érdekes a következő alkalommal kimagaslóan jól végeztem. Ezekszerint vagy az én tudásom ingadozik hétről hétre, vagy a feladatlap volt könnyebb, vagy a fene sem tudja... Tény, hogy meglehetősen érdekes, hogyha tényleg mindenkit 1-1,5 miatt húznak meg. :)
2012. máj. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na igen, az tényleg gyanús. Ezesetben meg kell találni azt a vizsgaközpontot, ami a legnormálisabb. Ezért írtam én az ECL-t, de az Origóról is hallottam jókat, legalábbis egy ismerősöm mondta, hogy szóbelin olyan tételt húzott, amiről magyarul is alig tudott volna bármi értelmeset mondani, de a vizsgáztatók tök rendesek voltak, áttértek egy másik témára és nem volt belőle gond, átment.
2012. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, nem annyira egyszerű a nyelvvizsga, magasan meg kell felelni a szintnek ahhoz, hogy biztosan sikerüljön. Nem lehet fénymásolatot készíteni, csak az nézheti meg, aki vizsgázott és csak kézzel írt jegyzetet készíthet ott helyben a lapjáról! (Ez tapasztalat.) Külföldön nem annyira a nyelvvizsga, inkább a nyelvtudás számít. Csak Mo. a nyelvvizsga papírok hazája.
2012. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, te hol vizsgáztál? Csak hogy véletlenül se keveredjek oda :)
2012. máj. 12. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ECL-ből angol tapasztalatom van. A hallásértés esélytelen. Jól beszélek angolul, felsőn voltam 80% feletti szóbelivel, ez talán jelent valamit. A hallásértés mégis olyan volt, hogy csak pilláztam. Gyors is, egymás szavába vágtak és mivel utcán játszódott, az alapzaj elnyomott mindent. Soha az életben nem megyek oda vissza.
2012. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Következőleg hova mentél vizsgázni?
2012. máj. 12. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!