Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit mondhat nyelvvizsgám...

Mit mondhat nyelvvizsgám magáról egy tanuló?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgán ugyebár beugrónak kell mondani néhány szót magunkról. Van valakinek valami ötlete hogy hogy lehetne már ennél a résznél jó benyomást kelteni és mennyire kell kitérni külső/belső tulajdonságainkra. (Pl. nem azt mondom hogy xy iskolába járok, hanem xy iskolába koptatom a padot stb.) Köszönöm előre is a segítséget! :)
2012. máj. 10. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell túl kombinálni. Mesélj magadról. Hol tanulsz, hol laksz, kikkel élsz együtt, mik a hobbijaid stb. stb.
2012. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem a szlengre kíváncsiak, hanem a helyes nyelvtanra, jó kiejtésre, bő szókincsre, ezeket kell mutogatni, akkor nagyon jól fog sikerülni. Beszélj magadtól, egész mondatokban válaszolj, legyél udvarias, többre mész ezzel, mintha bonyolultabb mondatokat fogalmazol meg, amit valójában nem is használsz a mindennapokban.


Ha magadról kell mesélni mutatkozz be, mond el hány éves vagy, hova jársz iskolába, hányadikos vagy, hol élsz és kikkel, mit csinálsz szabadidődben. Ez 6-7 gondolat 2-3 mondatba sűrítve. ez bőven elég. Ha nem szakítanak félbe és kérdeznek mást folytathatod a jövőbeli céljaiddal, pl. érettségi után hova szeretnél továbbtanulni, mi szeretnél lenni és miért. Vagy ami éppen eszedbe jut majd.

Nyugi, úgyis kérdeznek, és 1 kérdésre nem kell percekig válaszolni, pláne a bevezetőkre :D

2012. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt dobtam össze, akkor ez nagyon sok?


"• I’m xy. My friends and my family call me xy. I’m sixteen years old and I was born in Debrecen on the twenty second of September in nineteen ninty five. I’m single. I’m relatively normal height (about one hundred and eighty centimeter tall) and I’m quite skinny. My hair is short, straight and jet-black and I have a hazel eye and a lightly tanned skin. People say, I have a cheerful, reliable and helpful personality but on the other hand I’m a independent person, caz I like doing things on my own, without help." Csempésztem bele középfokú szavakat, meg még plusz mondok pár mondatot hobbiról, meg hogy hol lakok. Azt mondták hogy családról csak nagyon szűken beszéljek, nem kell semmi rizsa mert a family már egy külön téma. Egyébként köszönöm a válaszokat! :) Még egy kérdésem lenne. A végén mit mondjak nekik (gondolom ők zárják le a vizsgát egy thank you-val, mondhatom erre angolul hogy én köszönöm és ha igen akkor hogy? Vagy csak köszönjek el és uzsgyi?)

2012. máj. 10. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Végül is pofás, jó amit írtál, de 1 rövid válasznak sok. Belevenném az iskolát, csak megemlíteni melyik intézménybe jársz, milyen szakra, tagozatra illetve hogy hol laksz, kikkel, milyen házban (kertes vagy panel...) és mi a hobbid (foci, tánc, színjátszás...).


My name is Tamara Molnár. My parents and friends call me just Tami. I was born on the 17. July 1991 in Szeged, I'm 20 years old. I live in Szeg in a detached house with my parents and sister, Tímea. I'm a student at a University of Szeged, I study Biology. I would like to be a Microbiologist, because I interested in these theme and I would like to work in a lab.

In my free time I like walking with my dog 'Jenny', she is a Yorkshire terrier dog, and I like dancing, too. I prefer RnB and Pop music. My favourite singer is Rihanna and Madonna.


Szerintem ennyi bőven elég, lehet nem is hagynak majd végigmondani :)


A Bemutatkozás és a Vizsgázó tulajdonságai tételek sem ugyanazok, bár sok bennük az átfedés.

Ha bemutatkoznod kell, nem kell centire pontosan meghatároznod a magasságod és a súlyod, hajad, szemed színét meg a tulajdonságaidat, ezeket akkor kell mondanod, ha magadról kell beszélni bővebben. Szóval nem a bemutatkozáskor, a bevezető kérdésekkor.


Jókat írtál, de én ezeket nem mondtam volna a mutasd be magad részhez.


Én a zárásnak 'Thank you, have a nice day! Bye!' használtam. Erre visszaválaszoltak, hogy 'Same to you' És ennyi. Ezzel szépen lezárod a vizsgát és mehetsz is :)


Sok sikert!

2012. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Azért az eredeti ötletemet is megtartom, hátha mégis bővebben kérdeznek. :) Még egyszer ezer köszönet!
2012. máj. 10. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!