Szerintetek EURÓPÁBAN az angol, a német, a francia, a spanyol, az olasz, és az orosz ugyan olyan fontos?
Igen. Ezek mindegyike Európa egy-egy nagy jelentőségű kultúrnyelve. Bármelyiket lehet szeretni vagy nem szeretni, de Byron, Schiller, Simone de Beauvoir, Cervantes, Manzoni és Dosztojevszkij nyelve nélkül nincs Európa (de József Attila, Tristan Tzara, Jaroslav Hasek, Henryk Szienkiewicz és mások nyelve nélkül sincs).
Az a gyanúm:-), ezért tanítják őket az iskolákban.
Nemzetközi cégnél dolgozom, ahol az alábbi nyleveket használjuk:
- ANGOL, mint általános belső nyelv.
- OLASZ, mint a svájci központ nyelve.
- OROSZ, ami a vevőkör miatt szükséges.
- NÉMET, ami a beruházások végett hasznos.
Ezek közül két nyelv ismerete általában elvárt. Kevesen vannak olaszt és oroszt beszélőek.
Kedves utolsó, most nagyon megnyugtattál, mert én pont olasz-orosz párossal "készülök", de sokan lehúznak, hogy nem tudok németül... De ezek szerint ebből a kettőből lehet hasznom?
A kérdésre:
Szerintem igen, fontosak. Az angol nélkül ma már élni nem tudsz, a németek közel vannak, jelentős ország, a francia sem haszontalan, az orosz szintén.
Az angol minden szakterületen és mindenhol fontos mint közvetítő nyelv és szaknyelv.
A német Európában majdnem ugyanolyan fontos, mint az angol. Az üzleti és a tudományos életben is használják.
A francia jelentőségét főleg az adja, hogy Franciaországban beszélik, illetve van még 1-2 ország, ahol jobban beszélnek franciául, mint más idegen nyelveken, bár ez már kezd elmúlni.
A spanyol és olasz fontossága megegyezik az országaik fontosságával, ami igen csekély, főleg a spanyol esetében.
Az orosz bizonyos szakterületeken fontos (természettudományok, energetika, gépipar stb.)
"Csak azért, MERT HA NEM, akkor miért tanítják pont ezeket az iskolában? "
A legtöbb iskolában angolt tanítanak és mellé egy második nyelvet, ami a leggyakrabban a német. Ez megfelel a realitásoknak.
23:07
"Kedves utolsó, most nagyon megnyugtattál, mert én pont olasz-orosz párossal "készülök""
Egészen biztos, hogy van olyan munkahely is, ahol az elvárás a lett és bolgár nyelvtudás, vagy éppen az észt és a portugál. A probléma az, hogy mondjuk 1-1 db ilyen állás nyílik meg 20 évente, úgyhogy nem érdemes a tanulmányainkat aszerint szervezni, hogy "majd úgyis" pont az kell valahova.
A 3-as válaszadó vagyok: A diploma mellett a nyelvtanulás és a tényleges nyelvhasználat az egyik legfontosabb ami a generációnk (20-30) versenyképességét adja.
Ahogy most látom az ANGOL-NÉMET-OROSZ sok helyen szükséges vagy előny. Az OLASZ pedig a svájci pénzügyi központokkal való kapcsolattartás végett tényleg jó - legtöbb nemzetközi cég európai pü-i központja ott van.
Ja igen: A nyelv az egyetlen, amit rosszul tudni is érdemes: Gondolj csak arra, hogy nekünk is jól esik ha valaki magyarul próbálkozik külföldi létére: fordítva is igaz ez!
Ja igen: Miért pontoztatok le ennyire? Szerintem indokkal ellátott választ adtam...
Szerintem az angol, a német és a francia Európában körülbelül egy szinten van. Ezután jön az orosz, majd az olasz-spanyol.
Hogy miért?
Nem hiszem, hogy az angol fontosságát ecsetelnem kéne. A németek közül ugyan sokan tudnak angolul, de mégiscsak Európa legnagyobb számban beszélt anyanyelve, s a német a világ 4. legerősebb gazdasága, így ez is érthető.
A francia pedig elsősorban kulturális okokból veszi fel a versenyt az angollal és a némettel, bár a gazdaságuk is elég jelentős méretű.
Az orosz (még) nincs egy szinten velük, bár jelentősen fejlődik, és előfordulhat, hogy néhány évtizeden belül Oroszország befolyásosabb lesz, mint a Szovjetunió fénykorában.
Az olasz és a spanyol közül Európában szerintem egyértelműen fontosabb az olasz: nagyobb ország (60 millió fő), és bár bajban van, még mindig jobb, mint a 25%-os munkanélküliséggel küzdő Spanyolország. A spanyol szerepét az növeli meg, hogy Latin-Amerika legfontosabb nyelve, ám ez Európára szerintem vajmi keveset hat ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!