Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kellene ahhoz,...

Mennyi idő kellene ahhoz, hogy letudjak érettségzni középszinten spanyolból?

Figyelt kérdés

Most kezdeném el tanulni a nulláról, októberig lehetséges lenne felkészülni az érettségire.. ? csak mert mindenki azt mondja, hogy a középszintű érettségik könnyebbek a középfokú nyelvvizsgáknál.. akkor biztosan nem kell hozzá olyan nagy tudás?

mondjuk napi 2-3 óra ráfordítással.


(angolt anyanyelvi szinten beszélem)


2012. máj. 8. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom érettségizni csak olyan nyelvből lehet amiből van 4 tanévnyi osztályzatod; ezért szerintem nem lehetséges.Ezért van az hogy ha valaki valamelyik különlegesebb nyelvet szeretné tanulni, általában 7-8. osztály körül el kell kezdenie különben nem lesz belőle meg a 4 évi osztályzata, hogy tegyük fel 11.-re tehessen előrehozottat belőle. Nyelvvizsgázni talán tudnál spanyolból, hogyha az angol jól megy akkor biztosan jó a nyelvérzéked. Viszont szerintem mivel nem tudsz érettségizni belőle, nyelvvizsgázni azonban igen, nem muszáj spanyolt választanod. Én pl. most eszperantót tanulok pár hete, nagyon tetszik, nem olyan nehéz és készülgetek a nyelvvizsgára. :) Bocsi hogy nem tudok pozitívabbat mondani a spanyollal kapcsolatban. Hanyadikos vagy? :)
2012. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát rosszul tudod, mert le lehet érettségizni bármiből, nem kellenek hozzá év végi jegyek. :)

amúgy én azért akarom a spanyolt tanulni mert az tetszik meg már nagyon régóta elakarom kezdeni csak eddig érettségire kellett tanulni stb (most érettségiztem) szóval most kezdeném el, ugyanis szeptemberben nem megyek továbbtanulni úgyhogy most lesz rá időm bőven. és azért akarok leérettségizni belőle, mert tudom, hogy meg tudnám írni jól (csak nem tudom mennyi idő kéne hozzá), nekem nem csak a pluszpontok miatt kell a spanyol, hanem amúgy is :)

2012. máj. 9. 12:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából jól tudom,nem mondtam rosszat. :) Egyedül azzal nem voltam tisztában, hány éves vagy, mert mások a szabályok hogyha már van érettségi bizonyítványod. Nézd: (oh.gov.hu-ról) 3. Azt szeretném kérdezni, hogy a választott vizsgatárgy (érettségin) bármi lehet, vagy csak olyan, amit több éven keresztül tanultam. (Kémiát például 1 évig tanultam.) Érettségizhetek belőle?


A tanulói jogviszonnyal rendelkező tanuló esetén választott vizsgatárgy az lehet, amelynek az iskola által a helyi tantervben a teljes tanulmányi időre meghatározott követelményeit a tanuló teljesítette, s azt az iskolai bizonyítványba beírt osztályzatai dokumentálják. (A kétszintű érettségi bevezetése óta az érettségi vizsgára történő jelentkezés feltételeként nincs központilag meghatározva a kötelező óraszám, az óraszámot a középiskola helyi tantervében kell meghatározni.) Ha tehát a kémia tanulását az iskola követelményei szerint befejezte, érettségizhet belőle. Érettségi bizonyítvánnyal rendelkező vizsgázó bármely érettségi vizsgatárgyból vizsgázhat, ebben az esetben már nincs tanulmányi követelménye az érettségi vizsgának.


De neked mázlid van, mert te már érettségi bizonyítvánnyal mész majd spanyolra. Sok sikert az elsajátításához!

2012. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!