Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet Budapesten latin...

Hol lehet Budapesten latin és/vagy ógörög középfokú nyelvvizsgát tenni? Ha valaki már volt nyelvvizsgázni, leírná a tapasztalatait, meg a vizsga menetét?

Figyelt kérdés

Tudtommal a Rigó utcában van erre lehetőség, de van erre máshol is lehetőség? Latinból/ógörögből mennyire szigorúak?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 24. 19:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Sok mindennel foglalkozom, ami egy európai átlagembert érdekel.

Az ember sohasem tudhatja, hogy mikor milyen helyzetbe kerül, és akkor döbben rá, hogy még ezt sem meg ezt sem tudja. Mindenesetre tudni, bármit is tudni jó dolog és különösen hasznos.

Most különösen a (z ókori) nyelvekre feküdtem rá, de emellett számtalan más dolgot is csinálok.

2009. júl. 12. 14:59
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságokat, de egyenlőre az még odébb van, bár nemsokára, az is igaz, itt az ősz.

Amúgy, ha szabad kérdeznem Ön/Te mivel foglalkozik/foglalkozol?

2009. júl. 12. 15:08
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

hány éves vagy?, a hivatalos munkádra, foglalkozásra gondoltam :)


nekem csak németből van rigós nyelvvizsgám

egyébként ha minden igaz énektanár leszek :), és emellett nagyon szeretem az irodalmat és a klasszika-filológiát :):), de persze nekem azene az első

2009. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akár hiszed, akár nem,mindössze csak 19 éves vagyok.

Filmzeneszerzéssel foglalkozom, filmekhez írok zenéket, meg néha (film)dalokat is.

A munkámhoz nem árt a nyelvtudás, sőt igenis szükséges hozzá, de nem ebből élek.

Ahhoz, hogy valaki sok nyelvet tudjon és beszéljen, nem kell semmi nyelvtehetség, csupán a szorgalom és a módszer az, amely lehetővé teszi, hogy valaki poliglottá legyen.

2009. júl. 20. 19:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de minden elismerésem a tiéd! 19 évesen 7 nyelvet tudni nem semmi! Hogy csináltad amúgy?

Azóta gondolom megvan már a latin is. :)

2018. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
62%
2018. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
62%
Az írásbeli nehéz ?
2018. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!