Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet csinálni akkor ha...

Mit lehet csinálni akkor ha nagyon megszeretnél tanulni angolul, de az angol tanárodat utálod, illetve ki++++tt szarul tanít?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 28. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Elgondolkoznék, hogy vajon tényleg benne van-e a hiba, vagy bennem, hogy ennek ürügyén nem tanulok eleget.

A tanár nem különösebben számít. Az csak rajtad múlik, hogy bemagolod-e a szavakat, megtanulod-e a szabályokat, gyakorlod-e eleget, hogy készséggé váljon.

2012. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az csak rajtad múlik, hogy bemagolod-e a szavakat, megtanulod-e a szabályokat, gyakorlod-e eleget, hogy készséggé váljon."


Szerintem meg pont NEM így kell nyelvet tanulni, én pont azért nem tudok a mai napig normálisan olaszul, mert a tanárom ezt várta el és nekem ez nem vált be. Angolul viszont perfektül tudok, az egyetemen is ezt tanulom, pedig magamtól tanultam meg szinte mindent.


Attól függ a dolog, hogy alapvetően mennyit tudsz eddig angolul. Ha az alapvető dolgok megvannak, akkor onnan magadat is nagyon jól tudod fejleszteni, ha esetleg találsz gyakorló partnert magadnak (pl. külföldi fórumokon).

Nekem az vált be, hogy bizonyos dolgokat (weboldalak, könyvek stb.) csak angolul találtam meg, de annyira érdekelt, hogy küzdöttem, próbáltam megérteni, ha nagyon nem ment, akkor (és csak és kizárólag akkor) kikerestem a lényeges szavakat. Sok embernél látom azt a problémát, hogy ha már egy szót nem ért, rohan a szótárért.


Problémának tartom, hogy sokan magolnak és sok tanár magoltat. Nyilván az alapvető szavakat valahogy muszáj megtanulni, de haladó szinten nem látom értelmét. Nekem nagyon sok előnyöm van abból, hogy nem tankönyvi módon tanultam meg az angolt. Mikor könyvből magolja valaki a nyelvtani szabályokat, akkor gondolkodnia kell rajta, mindig kisakkozni a jó választ, aztán át kell térnie egy teljesen új módra, ahol csak mondja és nem agyal rajta, de rengeteg embernek ez nem megy. Sok embert ismerek, akiknek ilyen-olyan nyelvvizsgájuk van, mégsem lehet velük gördülékenyen és élvezetesen beszélgetni az adott nyelven, mert még mindig úgy beszélnek, mint a robotok, a szabályokon gondolkodnak és a magyar gondolataikat fordítják le fejben.


Viszont kedves kérdező, azt tudnod kell, hogy ha otthon fejleszted magad, az sem egyszerű módszer! Sokszor nem fog menni és sok energia és kitartás kell hozzá. Volt, hogy órákig szenvedtem egy oldal elolvasásával, de most már perfekt vagyok.

2012. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
Totálisan nem értek egyet az elsővel. A tanár RENGETEGET számít. Inkább örülök hogy egy sz+r tanár ellenére még nem utáltad meg a nyelvet és a nyelvtanulást. Szerintem kitartás, az angol tanárok 90%-a akit ismertem szerencsére nagyon ott volt a topon (jobban mint bármilyen más tárgynál amit én ismertem), szóval szerintem a következővel jó eséllyel több szerencséd lesz. Ha nem akarsz addig várni, akkor magántanár. Elég szép a kínálat hogy találj egy a pénztárcádhoz szabottat. Ha tudsz találni egy Mo.-ra jött angolt azok gyakran szívesen vállalják és ha nem is képzett tanárok csak az hogy anyanyelvükön hallod őket rengeteget segíthet. Igazából ezek szerint a száraz tudást meg tudod szerezni az osztályban is, valami olyasmi kellene ami az érdeklődésedet és a nyelvszeretetedet ébren tartja.
2012. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Menj külön tanárhoz. Én is így tettem, és megtérült egy nyelvvizsgával a befektetésem.
2012. ápr. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én megakarom dugni a tanárom.
2012. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!