Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Letudnátok nekem fordítani...

Danmark kérdése:

Letudnátok nekem fordítani ezen múlna ngolból a négyesem?

Figyelt kérdés

Over thousands of years,Europe has changed a lot.

It's a very interesting but also a long story , so here are just some of the highlights.


The Stone Age


The earliest Europeans werw hunters and lived in caves.Eventually,they learnt farming and began breeding animals, growing crops and living inj villages . They made their weapons and tools from stone-

by sharpening pieces of flint, for example.


The Bronze and iron Ages


Several thousand years BC, people discovered

how to get different metals by heating different kinds of rock in very hot fire.Bronze-a mixture of cooper and tin-was hard enough for making tools and weapons. Later,an even harder metal was discovered: iron.The best kind of iron was steel, which was strong and didn't easily break,so it made goog swords. Gold and silver were soft but very beatuiful and could be shaped into ornaments



2012. ápr. 23. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
De ha a te 4-esed múlik rajta, miért mi fordítsuk le? Különben is, ha 4-es közelében állsz, akkor ezt egyedül is meg kell tudnod csinálni. Vagy elégedj meg a 3-assal. Hogy lehetsz ennyire lusta?
2012. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lefordítja valaki, lehet, hogy nem.

Ha te is dolgozol vele, biztos, hogy kijavítják.

2012. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 M_M válasza:
Ez egy könnyű szöveg, használj szótárat, ha valamit nem tudsz, és max egy fél óra alatt kényelmesen lefordítod... egy 4-esért megéri...
2012. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a 2 -esem csak el írtam
2012. ápr. 23. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezen múlik, hogy kettest kapjál?
2012. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Európa sokat változott több mint ezer év alatt. Ez egy nagyon érdekes de ugyanakkor egy hosszú történet, szóval itt vannak a legfontosabb események.


A kőkarszak


A legrégibb európaiak vadászok voltak és barlangokban éltek. Végül megtanulták a mezőgazdálkodást, elkezdtek állatokat háziasítani, terményeket ültetni és falvakban élni. A fegyvereiket és eszközeiket kőből csinálták, úgy, hogy kovakővel élesítettek például.


A bronz és a vas korszak


Bizonyos ezer években krisztus előtt [ezt nem teljesen értem, nem lehet hogy elírtad?] az emberek felfedezték hogy hogyan lehet különböző fémeket nyerni azzal, hogy különböző fajta köveket melegítenek nagyon forró tűzzel.

Bronz - egy keveréke a réznek és a bronznak [nem biztos hogy ez van odaírva, de ezeket a szavakat nem találtam szótárban...] elég erős ahhoz hogy eszközöket és fegyvereket készítsenek belőle. Később egy még ennél is keményebb fémet fedeztek fel: a vasat. A legjobb fajta vas acél volt, ami erős volt és nem tört könnyen, így jó kardokat lehetett belőle csinálni. Az arany és az ezüst puhák voltak, de nagyon szépek, és dísztárgyakba formázhatók.



Nem hibátlan, de kettesért jó lesz, legközelebb tanulj.......

2012. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
keveréke a réznek és a ónnak*
2012. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!