Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnapután nyelvvizsgázok...

Holnapután nyelvvizsgázok közép angolbol. Mit javasolnátok a hátralévő 2 napra hogy mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Tematikus szótárból tanultam meg a szóbeli témakörökhöz tartozó szavakat + a szótárból amit a nyelvtanfolyamon leirtunk. Nagyon izgulok ettől a szombati naptól és olyan bizonytaan vagyok, hogy milesz ha bele sem fogok tudni kezdeni a feladatba:( Ti hogyan éltétek túl? Mindenki tanácsát válaszát várom. Köszönöm.
2009. jún. 18. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem az a lényeg,hogy milyen típusú vagy,biztosan tudod!úgy értem,mi a jobb neked vizsgák előtt,ha előtte még átnézed az anyagot (itt persze csak részekre gondolok) vagy ha előtte lévő napon nem gondolsz rá,és relaxálsz?


nekem már van egy angol és egy francia középfokúm,én egyáltalán nem vagyok vizsgadrukkos,el tudok úgy menni,és nekem tapasztalatból tudom,az a jobb,ha mindig előtte átnézem (dogák előtt is ez vált be mindig,sőt rosszabb is ha nem nézhetem át)

2009. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz nehéz. Igazából jó lenne tudni, hogy milyen fajtára mész. Én személy szerint ECL-t csináltam, ott csak a hallgatás volt a húzós. Egyébként én az utolsó héten sokat néztem a CNN-t, és a neten néztem South Park epizódokat (természetesen angolul), és magamnak mindig mondtam, hogy mit csinálok =) (pl elmegyek zuhanyozni, megmosom a fogam, kaját csinálok, stb.) - Remélem segítettem. Sok sikert!
2009. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ECL-re megyek középfokúra, de már kivagyok idegileg mert félek egy kicsit.:(
2009. jún. 19. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

11:58 vagyok. Helyileg hol fogsz vizsgázni?

Mint már említettem, az ECL-ben csak a "Listening" a necces, engem azon egyszer húztak meg, és elég sok barátomnak csak az nem sikerült. A szóbelire ha baráttal, ismerőssel mész, akkor nem lesz gond, csak egyfolytába nyomjátok a rizsát :)). az írásbelik általában könnyűek. Nem tudom, hogy tudod-e, de az ECL-ben két részre van szedve az egész vizsga:

1) Szóbeli + Hallgatás

2) Írásbeli + Szövegértés

mindegyik kategóriában összesen 120%-ot kell elérni ahoz, hogy átmenny. Ez azért jó, mert ha a Szóbelid nagyon jó lett (például 95%), de a hallgatás "csak" 50%, akkor is átmész, mert a kettő összesen 120 felett van.

A legfontosabb, hogy próbálj meg nem izgulni. Ha végig arra fogsz gondolni, hogy mi lesz, ha nem sikerül, sokkal nehezebb lesz.

Csak kíváncsiságból, hány éves vagy?

2009. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok.
2009. jún. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!