Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgázók! Akik tettetek...

Nyelvvizsgázók! Akik tettetek már ÖSD nyelvvizsgát, mennyire volt nehéz a mintafeladatlaphoz képest?

Figyelt kérdés

Remélem nagyon korrekt volt, egy kicsit talán könnyűnek találtam a mintafeladatlapot, de nagyon remélem hogy ilyen van a vizsgán is:)

Előre is köszi!

Ja, és ha lehet, olyan írjon, akinek valós tapasztalata van erről.


2011. jún. 18. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, ÖSD nyelvvizsgára készülök. Szerintem begyakorolható, de a szóbeli keménynek tűnik. Tapasztalatok?
2011. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

No, megérkezett a Messiás.


Én januárban raktam le ÖSD-t, előtte fél évig jártam felkészítő tanfolyamra. Ha valakit érdekel, ezt is kifejthetem.


Szóval mi a feladattípusokat jól begyakoroltuk. Nem emlékszem, hogy bármi más lett volna, és akik vizsgáztattak, mind nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Bárkit megkérdezel az ÖSD-ről, ezt fogja mondani.


Egy-két vizsgarészhez tippek:


Szövegértés: itt a mondatvégi kiegészítéses feladat volt nekünk nehéz, arra még a programozó matematikus csoporttársunk is panaszkodott, mert a téma rossz volt, vmi autós. :D Egy kicsit bele kell merülni abba a témába, amit ki kell egészítgetni, különben nem biztos, hogy olyan prímán menni fog. A szótár sokat segít itt. Másik kiegészítéseshez a vonzatokat iszonyat be kell vágni, de van, amit itt is megtalálhatsz szótárból.


Hallgatás: a számbeírós elég stresszes, mi azt elég sokat gyakoroltuk, kellett is. Azt csak egyszer játsszák le, úgyhogy erre nagyon kell ügyelni. A másik elmegy, ott is próbálj beleérezni, úgy általában miről szól a szöveg, a kérdéseket előre elolvasni, és az is fontos, h gondolj bele, mi lehet rá a válasz. Nekem elég hülye témám volt, de ezzel a segítséggel a hallgatáson 80%-ot értem el.


Levél: itt semmi különös, be kell gyakorolni a panaszlevelet és egy-két jó nyelvi fordulatot értekezéshez.


Szóbeli: az első feladat mindig utazás a városodba. Nekünk százszor elmondták, hogy Budapestet ne erőltesd, vagy a várost, amiben laksz, mert azt milliárdan elmondják előtted, és kiugranak a bőrükből, ha másról beszélsz. Én jeleztem is előre, hogy másról fogok. Minden területről kell egy kicsit tudni ( étkezés, kultúra stb.), és fontos, h a szituáció élethű legyen: egy vonaton utaztok, egy vadidegennel megismerkedsz, ne úgy kezeld, mint egy régi ismerősöd, legyenek felé kérdéseid.

Képleírásnál először csak képről beszélsz, aztán elvonatkoztatsz.

Vitánál vannak nagyon jó nyelvi fordulatok, oda mindenképp kell a gyakorlás. Sajnos én abból is elég hülyeséget kaptam, nem illett az életkoromhoz, de ezt figyelembe is vették. ( konkrétan: vállalkozói munka vs. beosztottság) Fontos, h figyelembe vedd a másik érveit és azokra reagálj.


Szó ami szó, az írásbeli részhez gyakorolni kell sokat, a szóbelihez pedig az a lényeg, hogy minél élethűbb legyen. Nagyon sok függ a témától is, hogy mennyire passzol és hogy mennyi előismereted van belőle. Ami a főkérdést illeti, mint azt már mondtam, a mintalapok teljesen megfelelnek a vizsgához, nyilván leheletnyi szintkülönbségek lehetnek. Gondolom B2-ről van szó, én arról írtam.

2011. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
És az esszéhez tudsz mondani vmi tanácsot? Mire kéne ügyelni? Lehetőleg mind a háromféle variációhoz (A,B,C).
2011. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Általánosan annyit tudok mondani, hogy MINDEN PONTRA terjedjen ki a válaszotok, és lehetőleg külön bekezdésben, tisztán kivehető legyen. Ne nagyon legyetek parttalanok, maradjatok témán belül, ellenkező esetben levonhatnak vagy akár 0 pontos is lehet, de ez evidens. A szószámot is tartsátok be, közben érdemes számolgatni, hol jártok. 120 szó ugye a minimum, egy bizonyos szám alatt értékelhetetlen a dolgozat, a minimumot csak megközelítve pontlevonás jár, ha jól emlékszem.


A: az állításokra hivatkozni kell és ezen keresztül kifejteni a véleményed. Amúgy a kérdésekre válaszolsz. Jól oszd be, kb. arányos legyen a 3-4 akármennyi válasz.


B: ha újságcikkről írsz, akkor érdemes a szerkesztőségnek címezni a leveled és leírni az olvasás körülményeit. Lehet fogalmazásként is, de itt is kell hivatkozni az olvasottakra, azoknak ellentmondani illetve helyeselni. Ezután megfogalmazod a véleményed kicsit nagyobb körökben( a kérdésekhez illően)


C: ezek kis cikkek, fogalmazásként érdemes írni. Hivatkozni itt is kell mindegyikre.


Szóval az a lényeg, h a néhány állításról/cikkről fogalmazz meg véleményt ill a saját elgondolásodat írd le a kérdéseknek megfelelően, jó szószámmal és arányosan, ha levelet írzs, a formalitásokat betartva.

2011. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Még egy: ha ugye az elvárt szószámhoz (kb.120) képest többet (kb.200) szót írok ugye nem jár érte pontlevonás?
2011. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!