Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az is jó, ha emelt érettségi...

Az is jó, ha emelt érettségi feladatsorok megoldásával készülök ECL-re?

Figyelt kérdés
Elfogytak a feladatsoraim, de még szeretnék gyakorolni. Ha emelt érettségi feladatokat oldok meg, azzal is megyek valamire?
2012. márc. 20. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze!

Minden nemű gyakorlás gyakorlásnak számít. Akár szavakat, szókapcsolatokat, kifejezéseket is tanulhatsz a feladatsorokból, amiket később hasznosítani is tudsz akár a vizsgán vagy más szituációban, amikor a nyelvet használod...


Megcsinálhatod gyakorlásként más nyelvvizsgák mintafeladatait, de ahogy említetted, az érettségik is jók lehetnek.


Hogy sikerültek az előző tesztek?

Az már fél siker, hogy ilyen szorgalmas vagy! ;)

2012. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attól függ , hogy B2-re vagy C1-re akarsz menni. Középfokhoz jók az emelt érettségi feladatok,de felsőfokúhoz annál már kicsit nehezebbeket kéne megoldanod.
2012. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

közép.

és nagyon gyatrán állok. fél éve érettségiztem, azóta nemigen törődtem a nyelvvel. És elvileg egy hónap múlva vizsgáznom kéne:) Nagyon príma:) Szerintem úgy megbukom, mint a huzat, de azért úgy teszek, mintha nem lennék ennek tudatában:D Köszönöm a válaszokat:)

2012. márc. 20. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi nem megy?

Ha csak az egyik rész nem megy, törekedj arra, hogy a 40 %-ot elérd és a másik résszel kompenzálhatod, ha az sokkal jobban megy, összességében ki tudod hozni 60 %-ra a vizsgát.

Pl. ha elrontod a szövegértést, de megvan a 40 %, a levél meg 80 % fölött van, simán meglesz a vizsga. Akkor azt gyakorold.

Szóvelin a magnó és a kommunikáció van.


Melyik résztől félsz, melyik megy rosszabbul? Hány %-ra írtad meg a teszteket?

2012. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a hallás utáni szövegértéstől. Az egyik része megy. Az amikor meg van adva 4 választási lehetőség, és nekem csak ki kell választanom a helyes megoldást. A másik viszont, amikor a halott szöveg alapján nekem kell leírnom a kérdésre a választ, na az nem megy egyáltalán. A többi (levélírás, olvasott szöveg értése) megy.
2012. márc. 21. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakorold úgy, hogy pl a youtube-on választasz egy zenét, videót, amihez van lyrics és a szöveget nem nézve megpróbálod kijegyzetelni mit is hallottál ki. Ha nem megy ugyanazzal a szóval, de tudod, hogy mit mondhatott, mert értetted a lényegét, használhatsz más szót is helyette, ezzel a szókincsedet is mérheted.

Ha elsőre még nem megy (mondjuk a kedvenc dalokkal sem) akkor csak hallgasd és olvasd hozzá a szöveget és próbáld megérteni mit is mondhattak. De ezt gyakorolhatod filmeken is, ha van mellé feliratod, ott ugye nem hajlítanak meg dúdolnak, hanem normális tempóban beszélnek.

Hallgass híreket, rádiót, előbb utóbb rááll a füled. Vizsgán meg ne stresszelj, annál rosszabb lesz.

2012. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, ezt próbálgatom csinálni szabadidőmben:)

Csak az a baj, hogy két tárgyból is emeltezem + magyar/töri/matek középszint, és ez így egyszerre sokk. Igazából fogalmam sincs, minek halogattam idáig:S

Úgyhogy a priorítás a kémiát és bioszt illeti, csak utána jön a német:S Így meg nem sok időm jut rá. Na mindegy, max megbukom, aztán majd nyáron megcsinálom nyugodtabb körülmények között. Köszönöm a válaszokat:)

2012. márc. 24. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!