Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc vagy Origó nyelvvizsga?

Telc vagy Origó nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Tanár nélkül szeretnék felkészülni -esetleg minimális tanári segítséggel-, angolból középfokú nyelvvizsgára. Az alapfokúakat könnyűnek találtam, viszont a középfokút már nem annyira, tehát szintben kb a kettő között lehetek, suliban már több éve tanulom.

Viszont a 2 feladatlapot nézegetve se tudok dönteni. Ugyanis az Origó első része (teszt) a húzósabb, mert ahhoz fontos a nyelvtan, viszont a többi részhez használható szótár. A Telc viszont többnyire feleletválasztós, viszont sok feladatból áll és nem használható szótár.

Örülnék, ha olyanok írnának, akit próbálták valamelyiket.A nehézségük nem azért érdekel, mert el akarom sumákolni, hanem azért, mert már régóta tanulok angolt, és lassan kellene a nyv. a továbbtanuláshoz, viszont tanárhoz járni nem nagyon van lehetőségem.

Előre is köszi:)


2009. jún. 10. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én TELC-et csináltam idén januárban, elsőre sikerült, ráadásul nem is rosszul. :-)))) Én előtte jártam egy 30 órás felkészítő kurzusra, az nagyon hasznos volt, magántanárra én sem akartam költeni. (Úgy gondoltam, először megpróbálom anélkül.)


Szóbelin nagyon jóindulatúak, kedvesek voltak a vizsgáztatók, szerintem ez is sokat számít! Magas pontszmot kaptam, pedig az izgalomtól alig tudtam megszólalni. :-)


Én egyébként általános felső tagozatban és gimi 4 év alatt tanultam angolt, és érettségi (2003)óta alig foglalkoztam vele.


Valószínűleg mázlim is volt, de mindent összevetve én nagyon jó benyomásokat kaptam erről a vizsgarendszerről. Diplomához kell még egy alapfokú is nekem, abból is TELC-eset szeretnék letenni.

2009. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, hogy mennyibe került kb a tanfolyam, és használtál-e Telces feladatsorokat tartalmazó könyvet?

2009. jún. 10. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A tanfolyamot még tavaly nyáron csináltam, ha jól emlékszem, 27 000 Ft volt a TIT Szegednél. A felkészítő könyvet beszereztem, de az igazság, hogy nem jutottam el addig, hogy itthon kitöltögessem. Tanfolyamon rengeteg típusfeladatot csináltunk, ki kellett dolgozni a szóbelire a témákat, amiket a tanárnő kijavított és beszélgettünk is.

2009. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2009. jún. 10. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem a kérdésedre válaszolok, mert ezeket a nyelvvizsgákat nem ismerem, de van egy 3. az ELC sztem az is nagyon jó. 4 részböl áll. Olvasott szövegértés, hallott szövegértés, levélírás, szóbeli. Viszont sehol se használhatsz szótárt, de nem olyan nehéz a szöveg, h ne lehetne érteni, a levelek is könnyűek.
2009. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A TELC-re kevés időd van, de így is könnyebb, mert az ORIGO-nál a fogalmazásban minden egyes hibára levonnak pontot, meg a nyelvtani teszt is nehéz. A TELC fogalmazásaiban egy hibáért nem jár pontlevonás, könnyű a szóbeli. A szótárhasználat nem nagy dolog szerintem.
2010. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!