Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jön valaki a március 30-ai...

Jön valaki a március 30-ai City and Guilds nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Én már kitöltöttem a próbanyelvvizsgát, szerintem nem volt nehéz...jön esetleg valaki? Vélemények a nyelvvizsgáról? Ti miből készültök?
2012. márc. 9. 18:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia! Én megyek :) A könyvből készülök meg tanárral, de szerintem van ami nehéz..persze nem tudom te mennyire vagy jó angolos :) Hova mész vizsgázni?
2012. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Az Anker-közbe megyek Budapesten. Te?

Igen, van ami nehéz, nekem pl. a Reading-es résznél a Part 3 (szöveget be kell illeszteni..). 5-ös vagyok angolból, szeretem, jól is megy...remélem, nem lesz nehéz.

2012. márc. 10. 16:20
 3/11 anonim válasza:
Én is az Anker közbe megyek :D Hát én 4es vagyok angolból..az a célom h mindenhol elérjem a passot és kész , remélem az meglesz, mindennek ugye a fele kell h sikerüljön. de én nemrég döntöttem el h telc helyett erre megyek, tehát most ismerkedek egyáltalán vele :) ti erre készültök?
2012. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mert én amikor mondtam a suliban nagy szemekkel néztek rám h AZ MEG MI....
2012. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is TELC-re mentem volna, de végül azért is választottam ezt, mert külföldi intézmény által működtetett nyelvvizsga, tehát szerencsére semmi magyar vonatkozása nincs, csak annyi, hogy akkreditált...de nekem elsősorban külföldre kell majd, szóval nekem ez a legmegfelelőbb :-)

Én tanárral fogok készülni a szóbelire, meg letöltöttem a próbafeladatokat és azokat gyakorlom, kiszótárazom stb...

A Pass nekem mindenhol megvolt eddig szerencsére :)

2012. márc. 11. 16:55
 6/11 anonim válasza:
Én csak a pluszpont miatt csinálom most, egyébként még várnék vele. A szóbelitől kicsit félek, főleg a szituációtól meg az egyezkedéstől. Igazad van ebbe a magyar vonatkozású dologban, remélem itt nem lesznek szubjektívek..Nem tudom Pesten mennyire sokan csinálják ezt a nyelvvizsgát, de Heves megyében alig ismerik így bízom benne hogy mivel nem elterjedt, jó hírét akarják kelteni és nem tesznek be olyan feladatokat hogy majd ámulok :))) A TELC viszont nagyon felkapott egyre nehezebb és általában első körben mindenki megbukik. Próbáltam infot gyűjteni hogy a Cityandguildsnak milyen a témában a statisztikája, de sehol sem találok róla infót. Neked mondtak erről vmit vagy halottál vmit esetleg?:)
2012. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ma kaptam a Katedrától egy hírlevelet, amiben ezt írják: "A vizsgát világszerte 80% feletti sikerarány jellemzi, így méltán számíthat a magyar nyelvvizsgázók figyelmére is. "

Szóval bizakodó vagyok :-)

Én tavaly az Euroexam-on voltam, 54% lett a komplex, de egyszerűen szörnyű volt az egész nyelvvizsga, a vizsgáztatókkal együtt, egyáltalán nem a tudásomat tükrözte a nyelvvizsga, valamint nem is azt mérték, hogy mit tudok, hanem mit nem...tehát én azt nem ajánlom...TELC-en nem voltam, tehát arról nincs véleményem.

Remélem sikerülni fog, izgulok már nagyon! :) Ha esetleg van Facebookod, bejelölhetsz (írd le priviben a neved), és együtt is készülhetünk, ha van kedved! :-) Talán úgy könnyebb és kevesebb lesz a stressz is ... :-)

2012. márc. 14. 15:39
 8/11 anonim válasza:

Sziasztok! Én a májusi nyelvvizsgára szeretnék menni,mert a felvételihez nagyon kellene...

Nektek milyen tapasztalataitok vannak, most hogy túl vagytok rajta? Nehéz volt? Kedvesek voltak? Normálisan meg voltak szervezve a dolgok? Sokan voltatok? Megvettem a könyveket és abból készülgetek. A vizsga nehézségi foka megegyezik a könyves feladatok nehézségével?Előre is köszi a választ.

Uh, de jó nektek, hogy túl vagytok rajta...:)

2012. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Addig amíg nem kapom meg az eredményt, nem akarom elkiabálni, de szerintem az írásbeli egyáltalán nem volt nehéz...ugyanolyan nehézségű volt, mint a mintafeladatok, tehát semmi új nem volt benne. :)

A szóbelin magnóra veszik fel a beszélgetést, hát én annak az elejét tök jól elmondtam, a vége felé összezavarodtam már, elfáradtam...

A vizsga összességében korrekt, a vizsgáztatók kedvesek és segítenek, ha megakadsz. Jól szervezett volt, én az eredményemtől függetlenül mindenkinek ezt a nyelvvizsgát ajánlom, mert a legjobb!!! :) Sok sikert májusban!

2012. márc. 31. 12:18
 10/11 anonim válasza:
Gondolom már lett eredményetek, esetleg megosztanátok velünk? A márciusi nyelvvizsgán a readingben az utolsó feladatban nem Mark Zuckerberg-ről a Facebook feltalűlójááról szólt?
2012. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!