Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol és a német után...

Az angol és a német után melyik nyelvet vegyem fel?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen vagy főiskolán? Szerintem spanyol, olasz vagy görög. Sok sikert hozzá! (a sulihoz)
2009. jún. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egyetem
2009. jún. 9. 23:43
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
oroszt
2009. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
spanyol és az olasz könnyen tanulhatóak neked így, hogy már beszéled az angolt és a németet
2009. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
3. válaszoló vagyok, igen az orosz is nagyon jó bár nehéznek találom de sok hasznod lesz belőle a jövőben
2009. jún. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
finn, elég könnyű szerintem, meg érdekes is. vagy japán, ha igazi kihívást akarsz:)
2009. jún. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
85%

Hadd szóljak ellene az eddigi Válaszolóknak: a latin nyelvcsalád tagjaival megszenvednél, hiszen a nyelvtan elég más világ lenne.

Inkább vmi germánt - holland pont az ang+ném keveréke.


Orosz se könnyű...


Kínait vagy hébert!! Fiatal vagy még, gondolj bele, mi lesz itt 50 év múlva... XD


Függetlenül attól, hogy szerinted melyik lenne a jobb/rosszabb a 2 közül.

2009. jún. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tudom, nekem angol es nemet utan nagyon konnyu volt az olasz, szerintem sok a hasonlosag (pl. szokincs).


De egyebkent az oroszra vagy a franciara szavazok.

2009. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
francia. Angollal rengeteg a hasonló szó, és az eu-ban amúgy sem jön rosszul!:)
2009. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hallottál-e már a nyelvek elsajátításának sorrendjéről. Ez azt jelenti, hogy van egy skála, amelyen nyelvek sorakoznak fel, és ez a skála megmutatja, hogy melyik nyelvvel kezdje az ember melyikkel folytassa; és általában minden nemzetnek más a nyelvelsajátítási sorrendje (pl.: egy magyar nem fog rögtön mondjuk valamilyen ázsiai nyelvet megtanulni, hacsak nincs valamilyen összeköttetése a nyelvvel, viszont egy francia valószínűleg valamilyen neolatin vagy neolatin elemekkel rendelkező nyelvet fog választani); és általában a "nehezebb" nyelvekkel kell kezdeni, mert abba benne foglaltatnak a könnyebb nyelvek.

Valójában csak a három nyelvcsaládból (román, germán, szláv)kell tudni egy-egy nyelvet ha csak az európai nyelvcsaládokat vesszük figyelembe. Eszerint ha már tudsz angolul és németül, nagyon könnyű lesz valamilyen más germán nyelv (pl.: holland, svéd stb.), de szerintem most egy neolatin nyelvet kellene választanod, én a franciát javaslom személy szerint, mivel a három főbb neolatin Magyarországon beszélt nyelv közül (francia, olasz,spanyol) a francia a legnehezebb mind nyelvtanban, mind kiejtésben, és ha már jól tudsz franciául, utána nagyon könnyű az olasz (ez a második nehéz vagy könnyű nyelv - nézőpont kérdése) és utána a legegyszerűbb a spanyol.

Szóval szerintem a következő sorrendben tanuld meg a nyelveket, mert ez a legkönnyebb és leghatásosabb módszere a nyelvek elsajátításának egy magyar számára:

1. német (germán nyelvtanulási szakasz, ez áll legközelebb a magyar nyelvtanhoz és szókincshez)

2. angol (kezdődnek a latin elemek, de alapjába véve még germán, úgyis mondhatnám a hétköznapi szókincs germán, de a szakszókincs már latin eredetű)

3. francia (legnehezebb neolatin nyelv egy magyar számára)

4. olasz (közepes "nehézségű" neolatin nyelv, tanács: én az olaszt a latin mellett tanultam szimultán)

5. spanyol (legegyszerűbb neolatin nyelv)

6. orosz (az oroszt nehéz lenne elkezdeni második vagy harmadik nyelvként, de ha már birtokában vagy a fennsorolt 5 nyelvnek, nagyon könnyű lesz elsajátítani, mert már rutinod van a nyelvtanulásban és végső soron az orosz is indogermán nyelv.)

szerintem ez a leghatásosabb és leggyorsabb módszere az európai nyelvek elsajátításának.

2009. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!