Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga éri meg...

Melyik nyelvvizsga éri meg jobban és melyik a könnyebbb a szakmai középfokú (pénzügyi) vagy az általános felsőfokú?

Figyelt kérdés
Már van egy középfokú sima angolom, de ősszel pénzügyszakra fokok járni, ha minden jól megy és a diploma követelménye a szakmai középfok, vagy az általános felsőfok.
2009. jún. 9. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szakmai középfok. Mert ezt fogod használni.
2009. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szakmaira készülsz fel, ott a tételek ezzel kapcsolatosak. Szóbelin a tanulmányaidhoz igazodó kérdésekkel találkozol majd, és írásbelin a levélírásnál is ilyen témában kell írni.

Általános felsőfok annyiban nehezebb a sima középfoktól, hogy több szókincs szükséges, és elvárják a szófordulatokat írásban és szóban egyránt. A tételek ugyanúgy a hétköznapi életből valók, célország ismerete, globális problémák.. csak értelem szerűen aktívabb kommunikációt várnak el.

Ha elmész különtanárhoz, aki felkészít (nem elősként) és megveszed a nyelvvizsga gyakorlókönyvét, könnyebb a felkészülés. Ha már van középfokúd, a nyelvtannal jóformán nem is kell foglalkoznod, csak a szókincsedet bővítsd.

Ha itthon akarsz dolgozni, nem kell erőlködni a felsőfokkal, de ha kint külföldön szeretnél majd érvényesülni, idővel el kell - fogsz jutni a felősfokú szakmaihoz.. Ha a diplomához "elég" a közép szakmai, minek tennél többet?

2009. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia és is a pénzügyre fogok járni most ősztől. :)

Engem a beiratkozáson zavartak össze...

Akkor most nekünk az alapfok elvégzéséhez 1 nyelvvizsga kell vagy 2?

Eddig én is úgy tudtam, hogy 1 kell még hozzá azok közül kell választani, amit Te is leírtál.

De most meg azt mondták a közös tájékoztatón, hogy a pénzügyeseknek két nyelvvizsga kell.

Ezt nem értem.

Te mit tudsz ezekről?

2009. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!